109_20230516_173005.jpg

Dvojce Kovaříková - Vejvodová přestupuje na Chodov

Se změnou soutěže samozřejmě souvisí i přestavba kádru. Start v tuto chvíli opouští dvojice Kateřina Kovaříková a Kristýna Vejvodová. Obě přijaly výzvu v podobě nabídky od partnerského Chodova.

Kateřina Kovaříková působila ve strukturách Tigers a následně Startu od roku 2010 a postupně prošla kompletní mládežnickou strukturou. Postupně se vypracovala až do elitního týmu žen, ve které navázala na své produktivní sezony z mládeže. Celkem odehrála v základní části nejvyšší soutěže 99 zápasů a zaznamenala 140 bodů (91+49). V play-off pak přidala dalších 17 startů a 13 bodů (7+6). Nyní jde za novou kariérní výzvou, což potvrzují její slova: "Už bylo na čase udělat změnu a jsem ráda, že je to právě Chodov. Myslím, že to je pro mě správný krok. Chci se dál zlepšovat a i větší konkurence na Chodově a zkušenější hračky tomu určitě pomohou.”

Kristýna Vejvodová působila v Tigers, potažmo ve Startu, od roku 2019 a postupně se proměnila v klíčovou hráčku, což dokazuje i to, že v posledních sezonách nosila kapitánskou pásku. I ona vnímá přestup jako novou motivaci do své kariéry. “Poslední rok jsem měla pocit, že stagnuju a nic mě nenutí posouvat se dál. Věřím, že Chodov jakožto extrémně ambiciózní tým mi umožní na sobě více pracovat, herně se rozvinout a konečně bojovat o nejvyšší příčky," říká hráčka, která v našem dresu odehrála celkem 84 extraligových zápasů a zaznamenala 85 bodů (39+46).

Oběma hráčkám děkujeme za skvělé služby a přejeme hodně štěstí do nového angažmá!