108_20230510_144408.jpg

Elitní družstva Startu znají nové složení realizačních týmů

Za pár dní oba naše týmy odstartují přípravu na novou sezonu a v obou případech to bude pod vedením nových trenérských týmů. Muže, kteří udrželi příslušnost k 1. lize, povede dvojice Filip Řehulka – Ondřej Lupoměch, ženy, které se v 1. lize představí nově, povede duo David Štursa a Miroslav Koníček.

V případě Filipa Řehulky a Ondřeje Lupoměcha se dá situace pojmenovat jako návrat na místo činu. Oba mají v dresu Startu odehrány desítky zápasů a prostředí Startu jim tak rozhodně není cizí. Společně mají za sebou již také jednu velmi úspěšnou štaci, když v sezoně 2021/22 dovedli chodovské juniory ke stříbrným medailím.

Ondřej Lupoměch bude nadále součástí brankářského týmu Startu a bude tak působit ve specifické dvojroli. Hlavním úkolem nové trenérské dvojice je stabilizace kádru, začlenění dalších mladých hráčů a případně i hledání hráčů, pro které je projekt U23 cestou k prosazení se do nejvyšší soutěže.

„Velmi jsme si přáli, aby kluci převzali náš elitní tým a jsem rád, že jsme se dohodli. Oba kluci znají zdejší prostředí a hráče, takže pro ně aklimatizace bude snadná. Společně také dokázali, že umí pracovat s mladými hráči a zlepšovat je, když vedli juniorský kádr Chodova až k účasti ve finále ligy. Věřím, že to bude nový úspěšný restart našeho projektu a v příští sezoně budeme výsledky našeho mužského týmu sledovat s lepší náladou.“ Říká k angažmá dvou letitých opor Startu prezident klubu Václav Buček.

Jak jsme informovali v minulých dnech náš ženský tým v další sezoně naskočí do 1. ligy žen a tam ho povede nová trenérská dvojice. Tandem Eliška Hofmanová a Jiří Petr končí po vzájemné dohodě s vedením klubu. Eliška si od vrcholového florbalu nyní odpočine, Jirka Petr pak vyrazí za zahraniční zkušeností a výzvou. V roli hlavního trenéra stane David Štursa, jeho asistentem bude Miroslav Koníček. V nové sezoně se počítá s omlazením týmu a užší spoluprací s Chodovem.

David Štursa je zkušený trenér, který se poslední roky pohyboval na úrovni dívčího a ženského florbalu a zná dobře jeho specifika. Současně zná soutěže a prostředí, v němž je nyní potřeba budovat a rozvíjet další fungování ženské sekce Startu. Současně by měl přinést do ženské složky a celého projektu FG pohled zvenku.

Míra Koníček je mladý trenér, který vyčnívá svými organizačními schopnostmi a je to člověk, který se nebojí překračovat komfortní zónu a čelit novým výzvám. V našem klubu velkou měrou přispěl k posilnění dívčí struktury dívčích týmů Startu na úrovni dorostenek a juniorek, kde se stal hlavním trenérem.

„Kluci přebírají tým s cílem vybudovat novou koncepci U23 týmu v rámci 1.ligy žen. Prioritou je přestavba kádru, úzká provázanost s juniorkami a ženami Chodova a spolupráce při rozvoji mladých hráček s potenciálem jak zápasově, tak i tréninkově. Aktuálně se bude tým skládat primárně z hráček 2002 až cca 2005 a budeme ho doplňovat o hráčky, pro které je kategorie U23 šancí hrát jednou Extraligu na Chodově nebo znovu pod naší značkou!“ přidává svůj komentář ke změnám e realizačním týmu žen prezident klubu Václav Buček.

Oba zmínění trenéři budou ve strukturách projektu FG působit i v dalších rolích. David Štursa bude asistentem u chodovských žen, Mirek Koníček nadále povede dorostenky a juniorky Startu.