Související zápasy

Start98

Muži přejeli Aligators 11 brankami, ženy zvítězily v prodloužení!

Muži přivítali ve středu na hale Jedenáctka Aligatros Klobouky. Ženy hostily Florbalovou akademii Ml. Boleslav.

Celkem šestnáct branek viděli fanoušci ve středu na Jedenáctce v souboji mezi Startem98 a Aligators Klobouky.

Domácí vstoupili do zápasu skvěle a po slepených gólech Jiřího Lebedy a Martina Fenika vedli v sedmé minutě 2:0. Když pak Viktor Chaloupka přidal v samotném závěru další branku mohla v domácí kabině panovat spokojenost. Druhá třetina byla gólově nejchudší, diváci v ní viděli po jednom na každé straně. Za Start se podruhé v utkání prosadil Jiří Lebeda. Druhá třetina sice moc florbalové krásy nenabídla, v té závěrečné to však byla pořádná přestřelka. Hned sedmkrát si našel míček cestu do branky Klobouků, čtyřikrát kapituloval náš gólman. V součtu z toho byla výhra 11:6 a další tři body do tabulky. Hned pět hráčů bylo ve vítězném zápase dvougólových Jiří Lebeda, Martin Fenik, Otakar Prášek, Tomáš Matoulek a Viktor Chaloupka.

Na muže se snažily na stejném místě navázat naše ženy, které hostily Mladou Boleslav. Úvodní třetina byla z obou stran dost opatrná a povětšinou jí kralovaly brankářky. Ze všech střeleckých pokusů byl úspěšný pouze ten od Elišky Polákové a po dvaceti minutách tak domácí hráčky držely těsné vedení. Když Kateřina Kovaříková zvýšila na 2:0 vypadalo to, že mají hračky Startu utkání pod kontrolou. Mladá Boleslav však dvěma góly během pěti minut určila po dvou třetinách vyrovnaný stav. Vyrovnaná bitva pokračovala i nadále. Eliška Poláková sice poslala svůj tým do vedení, to naneštěstí vydrželo pouze pět vteřin a opět se tak začínalo od nuly. Do třetí sirény fanoušci viděli ještě dvě branky, po jedné na každé straně. Na Anežku Pěnkavovou hostující výběr dokázal odpovědět dvě minuty před koncem a poslat tak zápas do prodloužení. Z nastaveného času uběhlo přesně devadesát vteřin než Eliška Poláková zkompletovala hattrick a vystřelila svěřenkyním Elišky Hofmanové bod navíc za výhru 5:4.