Muži ve druhém kole nestačili na Štíry z Českých Budějovic

Přestřelka na jihu Čech dopadla lépe pro domácí tým, který si především díky velmi dobré produktivitě připsal tři body. Start se delší dobu sžíval s budějovickou palubovkou a trápil se v koncovce. I když sahal v určitých pasážích utkání po vyrovnání, nakonec proti Štírům zapsal výsledek 4:9.

Zápas na budějovické Lokomotivě odstartoval vyloučením z řad domácích, a tak měl Start dobrou možnost naklonit utkání příznivým směrem. Přesilovka ale zůstala nevyužita a hra se až do 16. minuty přelévala ze strany na stranu. Čekání na gól rozsekli domácí, přičemž Start zanedlouho srovnal. Přesilovku si následně vyzkoušeli i Štíři, kteří byli úspěšnější než pražský celek, a vstřelili gól do šatny.

Po přestávce nabuzení Štíři navázali na výkon z předchozího dějství a vstřelili rychlou branku. V průběhu druhé třetiny dokázal Start svého soupeře tlačit a vytvářel si šance. Budějovice ale udělovali lekci z produktivity a na konci třetiny se strhla přestřelka, po které se šlo do šaten za stavu 5:3 pro domácí.

Na začátku třetí třetiny dal hostům naději Radim Slunečko a jeho gól Start nabudil ke zvýšení aktivity. Štíři se ale opět ozvali a z rychlého protiútoku navýšili vedení. Poté se do utkání gólově vložil sniper Tomáš Hanák a pod jeho taktovkou Budějovice definitivně soupeře zlomily.