HattrickStart98
7:6(1:1,0:3,6:2)
ne 13. 11. 2022 18:00 @ SH Maloměřice, 1. liga mužů, 13. kolo

Muži ztratili pětigólové vedení nad Hattrickem a z Brna se vrátili bez bodů

Start ztratil skvěle rozehrané utkání v Maloměřicích, kde nedokázal ve třetí třetině uhájit pětigólový náskok. Hattrick předvedl drtivý obrat a v závěru třetí třetiny rozhodl šesti brankami o vítězství. Start tak zapsal porážku 6:7.

V prvních minutách utkání se projevovaly útočné choutky na obou stranách. Ovoce jako první sklidili v páté minutě hosté, kteří šli po průniku z rohu zásluhou Matěje Netrefy do vedení. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, v sedmé minutě byl stav srovnaný.

Ve druhé třetině přišla silná pasáž Startu. Po přihrávce zpoza branky se trefil Jan Novotný. Následně po vzájemné rozmíšce rozhodčí vyloučil Jakuba Kerzela a Lukáše Suka. Většího prostoru na hřišti dokázal střelou z výběhu využít Tomáš Matoulek. Pár minut poté se prosadil Martin Fenik, který navýšil vedení ranou ze středu už na 4:1, a donutil tím domácí k vybrání oddechového času.

Třetí třetina pro Start začala skvěle. Dostal totiž k dispozici přesilovou hru, kterou využil nejlepší hráč utkání Netrefa. Ani ne půl minuty nato odpískal rozhodčí trestné střílení pro Start. K němu se postavil opět Netrefa a přesným zakončením kompletoval hattrick. Pak ale začala černá dvanáctiminutovka, které rozhodla o vítězství Brna. Domácí nejprve snížili ve hře 4 na 4, následně přišel další gól po střele z půlky, po chvilce domácí přidali další z předbrankového prostoru. V 52. minutě byl najednou stav 4:6 z pohledu Hattricku, který byl na vlně a hnal se za vyrovnáním. V 56. minutě přišlo snížení na rozdíl jediné branky. Následně domácí odvolali brankáře a při hře v šesti stav srovnali. V 59. minutě dokonal Hattrick obrat a upravil stav na konečných 7:6. Start se následně neúspěšně pokusil o srovnání v power play, a tak odjel do Prahy s prázdnou.

Příští zápas čeká mužský tým ve čtvrtek, kdy bude hostit Štíry z Českých Budějovic.