Související zápasy

Start98
45_20221115_091302.jpg

PREVIEW: Sváteční den ve znamení zápasů elitních týmů

17. listopad nebude letos jen svátkem studentů. Velký den budou mít i všichni fanoušci Startu, neboť se oba elitní týmy představí na Jižním Městě. Nejprve muži hostí České Budějovice, následně nastoupí ženy proti FbŠ Bohemians. V pauze mezi zápasy proběhne také autogramiáda stříbrných reprezentantů z mistrovství světa, na Jižní Město zavítá Tom Ondrušek, Filip Forman a Martin Kisugite.

Sváteční program odstartují svěřenci Adama Havránka ve 13 hodin. 1. liga mužů vstupuje do své druhé poloviny, a tak mají týmy možnost porovnávat výkony z předchozích vzájemných střetnutí. První zápas Startu nevyšel podle představ, na zrádné českobudějovické palubovce prohrál 4:9. Forma soupeře ale v posledních zápasech kolísá, poslední světlý výsledek zaznamenaly Budějovice 28.10., kdy sebraly bod Ústí. Od té doby zapsaly výhru jen proti Znojmu, a to pouze o gól. Start bude tak mít možnost po dvou prohraných zápasech znovu najet na vítěznou vlnu a udělat si výhodnější pozici v našlapaném středu tabulky.

Tygřice svůj zápas rozehrají v 19 hodin. Utkají se s šestým celkem tabulky, na který ztrácí pět bodů. Bohemians v minulém kole porazily Jičín, předtím ale schytaly vysokou porážku od Vítkovic. Klokanky se spoléhají především na Karolínu Mezerovou a Adélu Bočanovou, obě hráčky se nachází velmi vysoko ve statistikách celé extraligy. Ženy Startu tak nečeká jednoduché utkání, na domácím hřišti ale budou mít dobrou příležitost zlomit sérii proher, která je zatím nepustila výše než na hranici postupu do play off.