Start98Chomutov
7:4(2:1,3:1,2:2)
ne 23. 10. 2022 14:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 9. kolo

Start doma opět nezaváhal, o vítězství nad Chomutovem rozhodl ve druhé třetině

Domácí prostředí letos mužům svědčí. Potvrdili to i v nedělním zápase proti Chomutovu, který ovládli poměrem 7:4. Významný krok k vítězství Start udělal ve druhé třetině, kdy odskočil do tříbrankového náskoku, který hosté už nedokázali smazat.

První gól viděli diváci na Jižním Městě ve čtvrté minutě. Prosadili se hosté díky zisku balonku na středu, po kterém následovala přesná rána za záda Karla Hodíka. Domácí své střelecké vystoupení rozjeli ve 12. minutě, když jemnou tečí nasměroval míček do branky nejlepší hráč utkání Matěj Netrefa. Do konce první části se prosadil ještě Tomáš Matoulek po křižném pasu Martina Fenika.

Druhá dvacetiminutovka přinesla klíčové momenty celého utkání. Po špatné rozehrávce Chomutova se prosadil Adam Kulík, za důraz byl odměněn i Lukáš Sedláček, který svým gólem navyšoval už na 4:1. Hosté ale záhy snížili. Následně Start musel čelit dvojnásobnému oslabení, rozhodčí po hrubém faulu totiž udělil čtyřminutový trest. Chomutov však nedokázal nabídnutou přesilovku využít. Zato domácí si po pár minutách v početní výhodě počínali výborně, a tak byl náskok před třetí částí opět třígólový.

Ačkoli hosté zásluhou dvou branek ještě zadělali na drama, srazila je další nevyužitá přesilovka. Start totiž opět ubránil oslabení a v závěru utkání přidal ještě dva přesné zásahy, čímž si zasloužil tři body.

Příští utkání čeká Start 28. října. Tentokrát vyrazí do Opavy, kde poměří síly s Letkou.