Start98
Start98Butchis
2:7(1:4,0:2,1:1)
ne 9. 10. 2022 14:00 @ SH Jižní Město, 1. liga mužů, 7. kolo

Start dostal lekci z produktivity. Butchis rozhodli o osudu utkání v závěru první třetiny.

Nedělní duel nepřinesl mužskému týmu ani bod. V derby s Butchis sice měli domácí převahu v počtu střel, gólové statistiky ale obohatili jen dvěma zásahy. Start tak poprvé v sezóně doma prohrál, pražskému konkurentovi podlehl 2:7.

Na Jižním Městě otevřel skóre hostující celek ranou ze střední vzdálenosti. O vyrovnávací branku se ve 12. minutě postaral Adam Kulík, který se v brejku prosadil po přihrávce Jiřího Lebedy. Netrvalo dlouho a Butchis si vzali vedení zpět a pojistili si ho rovnou třemi brankami.

V polovině druhé části došlo k vyloučení z řad obou týmů, větší prostor na hřišti nevyužil ale ani jeden celek. Butchis se pak opět prosadili při hře 5 na 5, čímž navýšili vedení už na 5:1. Po chvilce přišlo další vyloučení, bránění ve hře Butchis úspěšně potrestali a do třetí třetiny si tak přenesli pohodlný náskok.

Fauly nešetřili ani hosté, kteří pykali na trestné lavici v úvodu třetiny dokonce ve dvou a Start dostal k dispozici přesilovku 5 na 3. Tou ale pohrdl a záhy hosté potvrdili svou herní pohodu, když zaznamenali další přesný zásah. Skóre 1:7 ještě v závěru zápasu mírnil po hezké akci nejlepší hráč utkání Viktor Chaloupka, který upravil na konečných 2:7.

K dalšímu utkání vyrazí muži do Znojma, kde v sobotu 15.10. vyzvou svého tabulkového souseda.