ZnojmoStart98
5:4(3:0,1:2,1:2)
so 15. 10. 2022 18:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 8. kolo

Start ve Znojmě těsně nedotáhl obrat, ve vyrovnaném zápase podlehl 4:5

Muži sehráli se Znojmem vyrovnanou partii. Navzdory velkému množství gólových příležitostí ale nedokázali smazat manko z první třetiny, a tak zapsali těsnou porážku.

Na jihu Moravy bylo utkání zpočátku v režii domácích. Ti mezi třetí a osmou minutou stihli nasázet do sítě Pražanů tři góly. Ze studené sprchy se nestihli hosté probrat dostatečně rychle, aby zužitkovali přesilovou hru, kterou dostali v první třetině k dispozici.

Utkání bylo protkané mnoha dvouminutovými tresty. Start obdržel v úvodu druhé části hned dva těsně po sobě, ale obě oslabení dokázal úspěšně ubránit. Po ztrátě na středu hřiště ale dostalo Znojmo příležitost navýšit své vedení, kterou zkušený Martin Pánek nepohrdl. Za stavu 0:4 se ale hosté nevzdali. Nejprve využili přesilovou hru 5 na 3, kdy se přesně trefil nejlepší hráč utkání Tomáš Josefovič. O chvíli později se už v tradiční přesilovce z dorážky prosadil Martin Fenik. Oba týmy tak šly do šaten za stavu 4:2 pro domácí.

Na začátku třetí třetiny po nešťastném odrazu Start inkasoval popáté, ani to ale neznamenalo konec jeho snah o vyrovnání. Ve 48. minutě všem utekl po pravé straně Matyáš Kronovert, následně předložil míček na střed Adamu Kulíkovi, který pálil přesně pod břevno. Další rychlý protiútok využil za dvě minuty Viktor Chaloupka. Se stavem 4:5 z pohledu Startu už ale nedokázal pohnout nikdo, ani závěrečná přesilovka se Pražanům využít nepodařila.

Těsnou prohru mohou muži odčinit v neděli 23.10., kdy přivítají na Jižním Městě Chomutov.