140_20240606_105549.jpg

Start vstupuje do sezóny 24/25

Ženy zůstávají v 1. lize, muži sestoupili do Národní ligy. Více informací a vyjádření prezidenta klubu uvnitř článku.

Skvělá sezóna žen Startu a neúspěch v podobě sestupu mužů do NFL. Co bude s týmy dál, kam směřujeme a jaké jsou ambice do příští sezóny? 

Situaci u jednotlivých týmů a důvody k nepřihlášení Extraligy žen shrnul ve svém vyjádření prezident klubu Václav Buček:

Start98 pokračuje v postupné stabilizaci obou složek a jsme moc rádi, že se nám daří rozvíjet především náš hlavní záměr, tedy mládežnický florbal. Na úspěšnou sezonu naváží primárně kategorie dorostenců a dorostenek, kde se díky rostoucímu zájmu i kvalitě daří naším týmům stále pevněji posouvat v nejvyšších celostátních soutěžích a kategorii dorostenek z kapacitních důvodů dokonce rozšiřujeme o 2.tým.

Na vrcholku struktury práce s mladými hráči a hráčkami pak stojí naše „A“ týmy, budované v konceptu kategorie U23. Není tajemstvím, že jsme po kompletní reorganizaci stavěli ženský tým zcela od nuly a holky se zasloužily o fantastickou sezonu, kdy skvělou základní částí a naprosto mimořádnými výkony v play-off získaly ve vítězné baráži nad Znojmem právo návratu do ČEZ Extraligy žen. Nicméně naším záměrem, který jsme avizovali loni po dobrovolném odstoupení z Extraligy žen, je právě postupná a správná stabilizace klubu.
Sezona 23/24 ukázala správnost té cesty, ale jsme sotva v její polovině. Pro sezonu 24/25 se tak vedení klubu společně s nově budovaným týmem shodlo na zachování 1.ligy žen. Do nové sezony půjdeme již s vyššími ambicemi a pokud se podaří naplnit stanovené cíle – nejen sportovní, ale také co do stavby kádru, zajištění zdrojů a zázemí pro elitní týmy, tak budeme o Extralize žen v budoucnu znovu uvažovat.

Netajím se zároveň tím, že zklamáním je pro nás vývoj i výsledek mužského týmu, kde se nám přes zásadní kroky k vylepšení procesů i nastavení, skladby a zázemí týmu nepodařilo již 2. rok po sobě naplnit rozvojové ani výsledkové cíle.
Drastickým následkem neúspěšné sezony je sestup do NFL, který jsme si samozřejmě nepřáli, ale stavíme se k situaci čelem. Je však třeba s plnou mírou odpovědnosti naší klubové, i hráčské týmové přistoupit k sezoně 24/25 jako zásadní a určující v dalším směřování filozofie projektu U23. Věříme, že se vrátíme na správnou cestu a podobnými úvahami se za rok nebudeme muset zabývat.

Kompletní rozpis týmů a soutěží:

oficiální název týmukategorietypsoutěž
FAT PIPE Start98mužicelostátníNFL
FAT PIPE Start98juniořiPH+SČ2.liga
FAT PIPE Start98dorostencicelostátní1.liga
FAT PIPE Start98 Kunraticestarší žáciPH+SČliga
FAT PIPE Start98 Kunraticemladší žáciPH+SČliga
FAT PIPE Start98 KunraticeelévovéPH+SČliga
FAT PIPE Start98 KunraticepřípravkaPH+SČliga
FAT PIPE Tigers Start98ženycelostátní1.liga
FAT PIPE Tigers Start98 Bženy BPH+SČ2.liga
FAT PIPE Tigers Start98 Cženy CPH+SČ3.liga
FAT PIPE Tigers Start98juniorkyPH+SČ2.liga
FAT PIPE Tigers Start98dorostenkyPH+SČliga
FAT PIPE Tigers Start98 BdorostenkyPH+SČ2. liga
FATPIPE Tigers Start98 Kunraticestarší žákyněPH+SČliga
FATPIPE Tigers Start98 Kunraticemladší žákyněPH+SČliga
FATPIPE Tigers Start98 KunraticeelévkyPH+SČligaStart98ženycelostátnípohár ČP

Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu na všech úrovních v loňské sezóně a do sezóny 24/25 přejeme všem našim týmům hodně štěstí!