Start98Troopers
9:3(3:1,1:2,5:0)
so 3. 9. 2022 14:00 @ Jedenáctka VS, 1. liga mužů, 1. kolo

START98 - TROOPERS 9:3, Výhra na úvod ligy

O víkendu odstartoval nový ročník 1.ligy, kde samozřejmě ani letos nebudeme chybět. Los nám byl na úvod přívětivý a tak jsme nemuseli nikam cestovat a zápasový kolotoč jsme odstartovali doma proti nováčkovi Troopers.

Na první branku se čekalo necelých deset minut než domácí fanoušky poprvé rozjásal Tomáš Matoulek. Gólová smršť se strhla v patnácté minutě, kdy padly velmi rychle tři branky, nejprve se povedlo Troopers srovnat, vzápětí však svému týmu vrátili vedení Jiří Lebeda a Martin Fenik.

Když pak Tomáš Matoulek zvýšil ve dvaadvacáté minutě na 4:1 vypadalo to, že Start má utkání pod kontrolou a směřuje za prvními ligovými body. Brněnský celek však nesložil zbraně a dvěma trefami vývoj zdramatizoval. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 4:3.

V závěrečné třetině naši borci uplatnili své prvoligové zkušenosti, během deseti minut zasadili soupeři, který si dělal naděje na obrat tři tvrdé rány. Hattrick zkompletoval Jiří Lebeda, na 7:3 pak zvyšoval Albert Kulík. Troopers už se žádné zdramatizování nezmohli, naproti tomu ještě dvakrát inkasovali. Matěj Netrefa a Martin Kašík v samotném závěru pečetili na konečných 9:3.

A-tým tedy start do sezóny zvládl a bere na úvod zasloužené tři body. Příští víkend čeká kluky první výjezd, v sobotu míří do Českých Budějovic.