Tisková zpráva

Dnes oznámili zástupci tří významných florbalových klubů vznik společného partnerského projektu FG FLOORBALL GROUP. Skupina FG bude strategicky propojovat superligový FLORBAL CHODOV, prvoligový START 98 Kunratice a tým Národní ligy TRAVERZU Mukařov, díky čemuž vznikne doposud jedinečné sportovní florbalové seskupení v České republice.

„Na projektu pracujeme společně už několik měsíců. Vytvořením skupiny FG sledujeme hned dvě základní roviny. Tou první je optimalizace činnosti všech nesportovních úseků (sekretariát, obchod a marketing, finance, klubové projekty, turnajové zájezdy apod.) ve všech třech klubech a vytvoření moderního profesionálního zázemí, poskytujícího služby členům všech klubů na nejvyšší možné úrovni. Tou druhou, která však určitě byla klíčovým důvodem vzniku FG, je pak vytvoření unikátního sportovního konceptu a prostředí pro florbalisty všech výkonnostních tříd a věkových kategorií tak, abychom všem členům našich klubů dokázali společně nabídnout optimální možnost pro jejich individuální růst i florbalovou realizaci v jakémkoliv věku. Chceme, aby členové FG z klubů neodcházeli, aby s klubem žili i po juniorském věku a aby mohli pokračovat v úrovni náročností soutěže, kterou v dospělém věku zvládají hrát, “říká jeden ze zakladatelů florbalu v Česku a prezident FLORBALU CHODOV pan Michal Bauer, který nad celým projektem převzal hlavní záštitu.

Skupina FG bude postupně vybudována na bázi prolnutí řídících struktur jednotlivých klubů ve společném řízení, ve kterém budou mít rovnovážné zastoupení všechny tři kluby právě pod záštitou florbalového filantropa Michala Bauera.

Ke vzniku tohoto projektu se spokojeně vyjadřuje také Nikola Pálenský, předseda výkonného výboru START98: „Jsme rádi, že se nám podařilo zrealizovat tento projekt, který každému z klubů přinese doposud nečekané možnosti dalšího růstu a nových sportovních příležitostí a výzev pro hráče a hráčky, možnosti vzdělávání trenérů a jejich meziklubové prolínání i novou kvalitu do podpůrného exekutivního zázemí, kterou pak ocení zejména všichni členové a jejich rodiče. A to všechno v situaci, kdy si každý z klubů zachovává vlastní právní status jako samostatný spolek.“

Ze sportovního pohledu pak k tomu dodává Václav Buček, místopředseda výkonného výboru START98: „Každý klub si zachová svoji sportovní identitu s obvyklou meziklubovou soutěživostí, nadále budeme rozvíjet samostatnou kompletní mládežnickou strukturu jako doposud a zásadnější proměna se u nás bude týkat pouze A týmu mužů, který chceme v rámci FG etablovat jako elitní tým v duchu U23 a vytvořit tak tvrdě trénující špičkové družstvo vedené skvělým trenérem, složené z mladých nadějných hráčů starších 18 let, dorůstajících pod vedením zkušených florbalových hráčských mentorů pro budoucí naplnění svých nejvyšších superligových cílů a snů.“

Podobně zní také Jan Čechák, zakladatel a šéf ikonického týmu TRAVERZA Mukařov: „Příležitost vstoupit do tohoto projektu jsem nadšeně uvítal. Bude skvělé nebýt na většinu věcí sám a moci se opřít o profesionální klubové struktury FLORBAL CHODOV, který nám nabídl férovou a otevřenou možnost dlouhodobé spolupráce. Pro TRAVERZU je to jednoznačně krok kupředu, dobudujeme chlapeckou strukturu a nejenom z Mukařova začneme „válcovat“ ve všech věkových kategoriích. A samozřejmě korunním klenotem naší spolupráce je pak chlapské Áčko, které rok od roku dokazuje, že na třetí nejvyšší českou soutěž má silnou kvalitu a do soutěže přináší šťávu a emoce. I nadále budeme nabízet příležitosti pro všechny šikovné florbalisty, kteří již mají své superligové ambice za sebou a přesto se chtějí florbalu věnovat dál na vysoké úrovni. Opravdu jsem rád, že tohle moje třetí dítě má před sebou skvělou budoucnost a budou k nám přicházet další a další borci, kteří hrdě ponesou prapor TRAVERZY do dalších vypjatých play off sérií.“

V rámci řídících struktur FG bude působit na pozici společného sportovního managera Ondřej Neuman, který bude odpovědný za řízení a koordinaci sportovního procesu ve všech třech klubech za pomoci nově sestavované sportovně-metodické rady a týmu klubových šéftrenérů. Nesportovní oblasti pak zastřeší současný generální manager FLORBAL CHODOV David Bohumínský, obsáhlý tří-klubový sekretariát povede Karel Myšák.

Závěrem pak svůj pohled na projekt připojuje také David Podhráský, dvojnásobný nejlepší florbalový trenér a lodivod mužského A týmu FLORBAL CHODOV, vlajkové lodi FG. „Celý projekt vnímám především jako neopakovatelnou příležitost zase český florbal posunout o kousek dál. Vlastně o pořádný kus a jsem rád, že u toho mohu být! Již v tuto chvíli jsou zřejmé možné synergie realizačních týmů mužů mezi Chodovem a Startem, z hráčského hlediska pak v tomto konceptu dokážeme vytvořit florbalovou současnou i budoucí příležitost každému ušitou prakticky na míru, takže nikdo nebude muset mít o svou hráčskou budoucnost obavu, a to od dětí až po veterány,“ uzavírá populární Dejv se šibalským úsměvem v narážce na své stále aktivní hraní právě v dresu Traverzy Mukařov.