Muži Start98 mají nového hlavního trenéra. Nástupcem Ondry Neumana na lavičce Startu bude Adam Havránek. Rozhodli jsme se jej rovnou vyzpovídat. V rozhovoru se dozvíte o hlavních změnách, složení kádru i nejbližším programu týmů.

Adame gratulujeme k nové roli – jak se na ni těšíš?

„Ahoj! Teď už se těším. Zpočátku jsem měl trochu obavy, jestli to pro mě není příliš velký skok, ale postupem času mě to přešlo. Je to pro mě velká výzva pracovat s dospělými hráči na takhle vysoký úrovni. Ale všechny kluky znám, přece jen jsem s nimi minulou sezónu hrál a s mladými kluky, kteří přišli z juniorů jsem pracoval v průběhu celé minulé sezóny docela často, tudíž odpadlo mnoho starostí jako je seznamování s hráči.“

V rozhovoru s Ondrou jsme se dozvěděli o vylepšení práce v rámci U23 nejen v 1.lize, ale nově i v Divizi. Jak si vedení těchto týmů představuješ? Co bude u týmů tvou prioritou?

„Hlavní priorita samozřejmě vždy bude 1. liga mužů, ale důležité pro mě je, že při velkém počtu hráčů, které letos mám, má každý možnost hrát a poprat se o místo v 1. lize. Divizní tým bude fungovat trochu samostatněji při zápasech, protože přece jen nejde stíhat všechny zápasy ve spojení se staršími žáky, které v letošní sezóně budu také trénovat. Ale to máme v realizačním týmu již vyřešení. Tréninky pak budou spojené a na nich se bude rozhodovat o nominacích na jednotlivé ligy.“

V rámci klubové koncepce platí dvojí status hráčů: tři ročníky tvořící skupinu U23, což jsou letos ročníky 2000, 1999 a 1998 a pak jádro „veteránů / mentorů“. Jak vypadá letošní skladba a síla kádrů? Jsi spokojen s rozložením skupin?

„Oproti minulému roku je to určitě lepší především v počtu hráčů. Konkurence je vždy důležitá a já věřím, že letos bude v týmu ta zdravá a hráče to bude posouvat dopředu. Přišlo hodně talentovaných kluků ročníku 2000, kteří mají velký potenciál. Na druhou stranu odešlo pár důležitých starších hráčů, ale i tak jich v týmu je stále dostatek na to, aby se mladí měli kde učit. Se skladbou kádru jsem tedy spokojený.“

Hlavní změnou v realizačním týmu je samozřejmě tvá pozice – jak bude vypadat realizační tým dále?

„I v letošním sezóně bude u týmu pokračovat Michal Plaček a Václav Buček, kteří mi budou pomáhat s organizačními věcmi. Určitě pak hledám asistenta, kterého mám vyhlédnutého a věřím, že ho k sobě získám velmi brzy. V neposlední řadě pak vymýšlíme nový model spolupráce s fyzioterapeutem, kterého bychom chtěli mít k dispozici do sezóny. Navíc v divizním týmu začne hrát David Podhráský, takže spolupracovat budu v určité formě i s ním. Realizační tým bych tedy měl mít opravdu početný a věřím, že velmi brzy bude také kompletně známý."

A jaké budou ambice týmu v 1.lize?

„Na začátku letní přípravy jsme dávali dohromady s Ondrou Neumanem cíle na letošní sezónu a vyšli nám z toho celkem jednoznačné věci. Určitě chceme dál pracovat v tom, co jsme rozjeli minulou sezónu a to je rozvoj mladých hráčů. S tím samozřejmě souvisí i výsledkový cíl. Bude nesmírně důležité jak rychle se mladí kluci dokážou adaptovat na tempo a styl první ligy, ale určitě chceme postoupit do play-off a následně tam odehrát co nejvíce kvalitních utkání."

Již zítra nám startuje Czech Open – na něm budou startovat 2 týmy v kategoriích PRO a U21. Jaké jsou cíle pro turnaj?

„Cíle nemám stanovené ani pro jeden tým. Je to pro nás první ostřejší test, kde s kluky budu v základní skupině hodně rotovat, abych je viděl hrát co nejvíce a aby měli první velkou možnost mi ukázat, že na 1.ligu mají. Jinak je pro mě samozřejmě důležité odehrát co nejvíce kvalitních zápasů v dobrém tempu."

Jaký program na tým čeká do startu sezóny?

„Na začátku srpna jsme přešli už pouze na hokejky. Čeká nás Czech open, pohár české pojišťovny a nějaké přátelské utkaní. Vzhledem k brzkému začátku ligy není příliš času, ale věřím, že to pro nás nebude problém a budeme na začátek sezóny dobře připraveni."

Nějaká poslední věta pro fanoušky před startem sezóny 19/20?

„Určitě bych chtěl všechny pozvat na náš první domácí zápas který hrajeme 8.9. proti nováčkovi z Jaroměře!

Děkujeme za rozhovor, ať se ti v nové roli daří!