Prázdniny jsou v plném proudu a jako každý rok i letos se další měsíc ponese ve znamení letního soustředění naší mládeže. Letos budeme "okupovat" ve spolupráci s Floorball Group týmy Chodova a Traverzy tradiční letní bašty - mládež od přípravek po starší žáky a žákyně hostí každoročně Smržovka a pro starší kategorie dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek a také je pak připraveno zázemí v Jilemnici. Novinkou pak letos jsou zdvojená soustředění v rámci spolupráce Floorball Group, kdy se společně s Chodovskými týmy letos ve stejném konceptu soustředění představí i kluby, kategorie a týmy Start98 Praha-Kunratice a stejně tak složky Traverzy Mukařov / Chodov. V tomto článku pak budeme průběhy jednotlivých soustředění a kategorií tradičně sledovat a přinášet Vám aktuální informace. Sledujte proto nejen tento článek, ale samozřejmě také naše oficiální kanály na sociálních sítích.

Staťáci na soustředění - mladší a starší žáci Start98 Praha-Kunratice (Smržovka, 13.8. až 18.8.2019)

Úterý 13.8.

Další soustředění začalo! Po nejmladších kategoriích přípravek, elévek a elévů ve spojení s Chodovem tentokrát v největší skupině zahájili Kunratičtí žáci. Aby toho nebylo málo, tak svůj turnus zahájili společným dnem s Traverzou Mukařov. Poprvé se tak ve Smržovce rozběhlo "tandemové soustředění". První den jsme zahájili pestře - oběd, rozkoukání se v novém prostředí a odchod na první tréninky. Začali jsme v hale, probudili naše florbalové dovednosti, oprášili herní činnosti a lehce si zaraháli. Pak jsme na venkovním hřišti přidali něco z atletiky, obratností a kondice a přidali nějaké hry! Po večeři hned na úvod jsme využili spolupráce Floorball Group týmů a se starší partou Traverzy (mladší a starší žáci) jsme si dali přátelák! Nabuzený a roztrénovaný soupeř nás na úvod soustředění pořádně prověřil a ukázal nám, na čem je třeba pracovat. Teď máme před sebou dostatek času, abychom to udělali. Zítra dorazí parta starších žáků Chodova a začneme speciálně připravenou spolupráci napříč týmy a skupinami a čeká nás extra pestrá porce tréninků a zábavy! Zdravíme všechny a jdeme spát!

Středa 14.8.

Ráno začalo výběhem a rozcvičkou. Dopolední blok byl rozdělen na 3 části. V tělocvičně byl zaměřen trénink na koordinaci. Na venkovním hřišti na rychlostní vytrvalost a v hale florbalové dovednosti všeho druhu a také speciální brankářský blok. Po dobrém obědě dorazila parta starších žáků z Chodova a začal trénink v mixu obou týmů. Hráči a hráčky na venkovním sportovišti sváděli mini souboje v míčových hrách a taktéž své dovednosti porovnávali na hokejce v hale. Na závěr dne jsme prověřili jejich vytrvalost - během. Počasí nám celý den přálo.

Čtvrtek 15.8.

Den začal opět rozcvičkou, tentokrát ve spojeni s Chodovem. Počasí nám stále přeje. Máme ideální tréninkové podmínky. Celý den byl ve znamení ročníků. Kluby se opět prolnuly. Venkovní hřiště bylo zaměřeno na dynamiku běhu. V tělocvičně jsme se opět zaměřili na obratnost na opičí dráze. V hale se pilovala střelba a hra 1na1. K obědu jsme měli výbornou gulášovou polévku a holandský řízek s bramborovou kaší. Po poledním klidu jsme se vrhli do plného tréninku. Opět byli hráči rozděleni na 3 skupiny. Při míčových hrách se pilovala týmovost a hra probíhala ve stylu přihraj a běž. Na druhé polovině venkovního hřiště se vytvořila improvizovaná posilovna s několika stanovišti. Za použití speciálních posilovacích pomůcek zvyšovali svojí fyzickou kondici. Brankáři absolvovali individuální trénink. V hale jsme na několika stanovištích zlepšovali přihrávku a rychlost zpracování. V podvečer kluci odehráli vzájemné zápasy, kde se snažili zúročit své dovednosti, které nabyli během celého dne. Po druhé večeři jdeme spát :)

Pátek 16.8.

Je to tu hezké. Jediné co bychom vytkli je, že máme málo volného času a málo knedlíků. Líbí se nám přístup našeho šéftrenéra Ondry ♥ . Dopoledne jsme trénovali.

autoři: Daniel Bregar, Matyáš Kýr, Tomáš Koutecký, Jindřich Lego

Odpoledne jsme hráli fotbalový turnaj a hru vlajky v lese. Měli jsme k večeři vdolky. Máme se tu dobře.

autoři: Tomáš Exner, Jakub Hrnčíř, Matouš Novotný, Lukáš Frank

Sobota 17.8.

Když jsme se ráno probudili, vyrazili jsme na ranní rozcvičku jako každý den.Vrátili jsme se v 8:00 na snídani a v 9:00 se šlo do haly. Na tréninku jsme se rozdělili do skupin, podle toho za jaký tým a jakou kategorii hrajeme. Vytvořili se 4 skupiny, jedna šla do tělocvičny posilovat, druhá na víceúčelové hřiště dělat koordinačně-posilovací trénink, třetí a čtvrtá skupina šla do haly trénovat držení míčku na florbalce. Když se skupiny protočily na všech stanovištích, vyrazili jsme zpět na oběd na penzion.

P.S.: Všechny tréninky byly kruhové a posilovací byly jednodušší než obvykle.

autoři: Martin Kříček, Kryštof Šejnost

Odpoledne jsme měli videorozbor různých střel s Ondrou a Adamem. Po 30 minutovém rozboru jsme se odebrali na trénink - venkovní hřiště, hala. Venku jsme hráli míčové hry. V hale jsme hráli 4 na 4 s Jirkou a Otou.

autoři: Matouš Peške, Vojta Fořt, Viktor Mádr, Adam Chrobok

Neděle 18.8.

Soustředění jsme zakončili velmi odlehčeně. Na venkovním víceúčelovém hřišti jsme si zahráli vybíjenou. Pak se všichni přesunuli do haly, kde byl připraven trénink s hudebním doprovodem. Trenéři obou týmu na muziku předcvičovali. Hráčky i hráči se u toho velmi bavili. Všem účastníkům děkujeme a jedeme dál !

Zhodnocení soustředění hráči :

Tréninky se mi líbily, protože byl každý zaměřený na něco. - Naše hovadinky nás trochu omezovaly, ale za mě bylo soustředění dobrý. - Zlomil jsem si florbalku. -Tréningově v pohodě a bydlení v pořádku. -Tréninky byly dobrý.-Je to tu moc hezké. Nejradši mám ranní výběhy. - V pátek jsme hráli fotbal a to bylo dobrý. - Tréninky byly náročné. Vařili tu moc dobře. Celé soustředění bylo moc super. - Bylo to tu hezké, ubytování bylo útulné a jídlo se dalo jíst :) Tréninky byly náročné, tak snad nám to pomůže v sezóně.Počasí bylo dobré, občasné deště byly osvěžující. - Nejlepší trénink s Ondrou. - Líbila se mi pestrost tréninků, každý byl jiný. - Mně se líbilo, že jsme si zahráli s klukama z Traverzy a Chodova. - Jídlo bylo dobrý a tréninky taky. - Líbily se mi tréninky. - Líbila se mi příroda, hala a fotbalové hřiště. Také jsem poznal nové trenéry. - Ranní výběhy mě krásně probudily. - Líbily se mi tréninky, ale nelíbily ranní výběhy. - Líbily se mi tu míčové hry a opičí dráha. - Líbila se mi příroda a hala.