Dlouho očekávané rozhodnutí padlo. Ministerstvo schválilo požadavek na výjimku pro naši nejvyšší soutěž žen. Náš tým tygřic se tak opět dočká ligových klání. Restart by mohl nastat o víkendu 23. a 24. ledna.

První, ale nejdůležitější krok je splněn. Výjimka byla udělena. Nyní je na řadě Komise elitního florbalu a medializace, která musí nastavit parametry pro rozběhnutí soutěže. Následně vše musí projednat a odsouhlasit samotné kluby. Již před vánočními svátky ale panovala rámcová shoda, a tak se dá předpokládat, že kluby se budou chtít rychle domluvit. Vzhledem k tomu že finální stanovisko bude známo nejdříve koncem pracovního týdne, tak se očekává znovuspuštění až při následujícím víkendu.

„Na restart jsme se od uzavření soutěže připravovali tak, jak nám situace dovolovala. Soutěžní utkání však žádný trénink nenahradí. Doufejme, že se spuštěním i následným průběhem soutěže nebudou žádné komplikace a budeme moci odehrát zbytek sezony podle plánu, který bude odsouhlasen. Každopádně jsme velmi rádi, že jsme se dočkali a velmi se těšíme, až si zase zahrajeme,“ okomentoval očekávané rozhodnutí asistent trenéra J.Petr.

O všech novinkách vás opět budeme informovat.