Dlouho očekávaný okamžik je za námi. Extraliga žen se po dlouhé pauze zaviněné epidemiologickou situací konečně rozjela. První víkend se výsledkově vydařil napůl.

23.1. FBC ČPP Ostrava vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 11:4

V sobotu se ženy představily na půdě FBC Ostrava. Start se v zápase prosadil jako první a to díky Kristině Zlatníkové, ta byla nakonec vyhlášena i nejlepší hráčkou utkání. Na to však ostravské hráčky dokázaly zareagovat a po první třetině se šlo do šaten za stavu 3:1 pro domácí.

Ve druhém dějství držely naše ženy se svými soupeřkami krok a nepouštěly je do výrazných gólových příležitostí. S koncem třetiny se ale projevila ztráta koncentrace a deset sekund před druhou sirénou navýšila domácí vedení Nela Kapcová.

Poslední třetina nabídla celkem deset gólů, bohužel pro naše hráčky znamenala také zlom v zápase. Hned po dvaceti sekundách se sice hráčkám Startu podařilo snížit na 2:4, poté se ale postupně prosazovaly nejvýraznější opory ostravského týmu a hned třem z nich se podařilo zkompletovat hattrick. Naše ženy ale navzdory nepříznivému vývoji sympaticky bojovaly s výrazně zkušenějším týmem až do konce zápasu. Po pěkné individuální akci se ještě trefila Veronika Balejová a utkání gólově uzavřela Kateřina Kovaříková.

Ženy tak padly s Ostravou poměrem 4:11, ale hned další den jim přinesl šanci na reparát.

24.1. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. Bulldogs Brno 11:5

V neděli přijel do Kunratic brněnský celek Bulldogs. Ačkoli Start vstupoval do utkání v roli favorita, musel v polovině úvodní třetiny dohánět už dvougólové manko. Obrat v zápase nastartovala svým gólem navrátivší se kapitánka Kristýna Vejvodová a po dalších dvou trefách se šlo do šaten za stavu 3:2 pro domácí.

Během druhé třetiny se sice hostující tým dokázal třikrát prosadit, avšak celou dvacetiminutovku měla ve své režii především první lajna Startu, která udeřila celkem pětkrát.

V poslední části už góly přidávaly jen domácí hráčky a zbytek zápasu měly plně pod kontrolou. Tigers tak zaslouženě získaly tři body a po pauze se vyhouply do první poloviny extraligové tabulky.

Autor: Karolína Laura Hornová