​Poslední lednový víkend nabídne další dva zápasy v rámci 14. a 15. kola Extraligy žen. V sobotu 30.1. se ženy Tigers představí na Jižním Městě, kde budou čelit dalšímu týmu z TOP 3 extraligové tabulky a od 17 hodin vyzvou Chodov. V neděli 31.1. čeká ženy pouze přesun na opačnou střídačku a od 16 hodin budou opět v jihoměstské hale hostit FBK Jičín.

V sobotním zápase se ženy pokusí napravit své zaváhání z prvního vzájemného utkání, které se odehrálo na začátku října. Jihoměstské derby tehdy jasně ovládl Chodov a Tigers padly sedmigólovým rozdílem. Zápas bude tedy důležitý pro oba celky. Chodov bude chtít potvrdit svou pozici mezi nejlepšími třemi týmy Extraligy a Start se pokusí soupeři vrátit říjnový debakl.

V neděli budou ženy hostit dalšího soupeře, se kterým se střetly už na podzim. S Jičínem se Tigers utkaly v posledním zápase před vynucenou pauzou a svůj výkon budou chtít jistě napravit. Ačkoli v zápase pražský tým několikrát vedl, Jičínu se vždy podařilo vyrovnat a především zásluhou Gabriely Žůrkové zápas také otočit. Utkání se nakonec rozhodovalo až v prodloužení, ve kterém však téměř okamžitě udeřila první lajna domácích a Tigers tak braly z venkovního utkání pouze bod.

Jak se jim povede tentokrát na domácí půdě?

Oba víkendové duely je možné živě sledovat na video platformě Českého florbalu.


Autor: Karolína Laura Hornová
Foto: Otakar Prášek - PulverFoton