První play-off v životě? Budu namotivovaný, říká Jura Šrámek

Když je Jiří Šrámek, kterému v týmu nikdo neřekne jinak než Jura, na hřišti, nejde ho přehlédnout. Za Start98 hraje letos první sezonu, ovšem znalci nižších soutěží už ho nepochybně zaznamenali dříve. Loni za Wizards v divizi zaznamenal v 21 zápasech 82 kanadských bodů!

A čtyřiadvacetiletý útočník svůj apetit potvrdil i v 1. lize v Kunraticích. V týmovém kanadském bodování jen těsně skončil druhý (16 branek a 22 asistencí v 24 zápasech) za Ondřejem Vavrem a dobré rozpoložení by rád potvrdil i v play-off.

Mimochodem, budou to pro něj první vyřazovací boje v životě. "Těším se na to od chvíle, kdy bylo jasné, že nám postup neunikne. Budu hodně namotivovaný. Play-off je pro mě dosud nepoznanou věcí a po všech historkách, které jsem o atmosféře ve vyřazovacích bojích slyšel, budu mít konečně možnost poznat to na vlastní kůži," říká Šrámek a dodává, že v týmu panuje velké odhodlání uhrát dobrý výsledek.

V cestě jako první soupeř stojí Česká Lípa. Ta v základní části proti Startu98 dvakrát uspěla, takže je jasným favoritem série. "Opírají se o vynikající zkušené hráče, kteří dokážou strhnout ostatní k výborným výkonům," podotýká Šrámek směrem ke Slanému, Mlejnkovi či Eklovi. "Věřím však, že to není soupeř, přes kterého by nebylo možné přejít. Očekávám vyrovnaný průběh každého zápasu, kdy rozhodovat budou hlavně obrany a výkon brankářů."