Derka: Favoritem čtvrtfinále je jednoznačně Lípa


Start98 skončil po základní části 1. ligy až na šestém místě, takže bylo jasné, že se stane jednou z "obětí" soupeřů, kteří mají právo volby soupeře pro čtvrtfinále. Nakonec si kunratický tým zvolila Česká Lípa.

David Derka byl jako trenér u toho, když se tito dva celky utkaly před dvěma roky v semifinále. A po vyrovnaném průběhu si postup v pátém mači vybojoval Start98. Teď by chtěl hlavní kouč Startu98 něco podobného zopakovat.

Davide, čekal jsi že si nás za soupeře vybere zrovna Česká Lípa?

Čekal, nečekal... to se nedá říct. Při aktuálním systému play-off, kdy si lépe postavené týmy vybírají své protivníky a vyrovnanosti 1. ligy jsem to na rozdíl od většiny hráčů moc neřešil.

Před dvěma lety Startíček v semifinále Lípu vyřadil. Jak na tuto séii vzpomínáš?

Na tuto sérii mám krásné vzpomínky, stejně tak jako na ostatní série kromě té poslední. Série měla všechny potřebné parametry play-off, jak na hřišti, tak v hledišti - splnila to, proč je tato část sezony tak krásná. Zároveň mezi 4. a 5. zápasem se nám narodil Dominik, takže nemohu mít na tuto sérii špatné vzpomínky.

Kdo je favoritem série?

Favoritem série je jednoznačně soupeř, který letos předvádí velice kvalitní výkony, se kterými skončili na konečném 3. místě. Zároveň v obou letošních zápasech nás dokázali porazit. Do série jdeme s pokorou a doufáme, že se nám podaří uspět.