První červencový týden se v Praze tradičně nesl ve znamení florbalu. Od 7. do 10. července se v hlavním městě konal turnaj Prague Games, na kterém nechyběly ani naše dívčí týmy.

Nejmladší kategorie, kterou Start vyslal do boje, bylo družstvo do čtrnácti let. Tygřice sice ve skupině nezískaly ani bod, ale díky poměru obdržených a vstřelených gólů postoupily do osmifinále. S tím se popasovaly na výbornou a po výhře nad Olomoucí postoupily do čtvrtfinále. V následujícím zápase čelily brněnskému Hattricku, kterému podlehly poměrem 0:1. Čekal je tedy semifinálový zápas pavouka B. V tomto zápase padl znovu pouze jeden gól, který opět vstřelil soupeř. Kunratický celek tak získal bronzové medaile v playoff B.

Zastoupení jsme měli také v kategorii G16. Po postupu ze skupiny tygřice nestačily na Olomouc a pokračovaly tak ve druhé části turnajového pavouka. Tou už ale prošly bez zaváhání, když si dvakrát poradily se soupeřkami poměrem 5:0 a vyřadily tak Spartak Kaplice a následně Florbal Klatovy. Ve finálovém zápase proti Spartě se o zlatých medailích z playoff B rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Tečku za turnajem udělala Nikola Krupičková, která vystřelila vítězství Tigers 3:2 nad Panthers Praha.

Třetí tým se představil v kategorii G18. Po těsné porážce v úvodu turnaje se tygřice postupně přes polský Gdaňsk a Panthers Praha dostaly až do semifinále. V něm nastoupily proti Bulldogs Brno a v tomto zápase se dlouho čekalo na první gól. Ten vstřelil po jedenácti minutách brněnský celek a i přes velké úsilí se našim juniorkám nepodařilo zápas zvrátit. Naopak ještě inkasovaly další dva góly a v turnaji tak obsadily třetí místo.

Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na další společné úspěchy!

Autor: Karolína Laura Hornová