Tygřice mají za sebou první část letní přípravy a tak je na čase představit si kádr pro novou sezónu. Tým doznal několika změn a to včetně trenérského posílení. Ale úpravy potkaly i soupisku. Pojďme si všechny novinky představit.

Realizační tým posílil hned o tři nová jména. Ke kormidlu se nově vedle Karolíny Šatalíkové postaví jako rovnocenná partnerka Eliška Hofmanová. Roli asistenta bude i nadále plnit Jiří Petr. Dalším novým přírůstkem je kondiční trenér Christian Morcillo Gallardo. A poslední změnou a posilou realizačního týmu je nová postava na pozici vedoucí týmu a tou je klubová odchovankyně Lucie Špačková.

„Realizační tým je doplněn tak, aby se v klubových strukturách mohla Eliška i Karol souběžně věnovat činnosti šéftrenérek ženských složek a současně měly plnohodnotné vzájemné zastoupení i u elitního týmu žen. Karol se současně ujme také vedení týmu juniorek Start98 Kunratice. Příchod Christiana jako full-time kondičního specialisty pro ženské složky našich partnerských klubů je pro nás nutný a velký krok kupředu a věřím, že posune celou koncepci klubů zase o krok dále.“, dodává ke změnám v realizačním týmu Ondřej Neuman, sportovní manažer projektu spolupráce klubů FG.

Několik úprav potkalo i hráčský kádr. Po minulé sezóně jsme se rozloučili s touto sedmičkou – Fousová, Šebestová, Němcová, Knotková, Kubíková, Hartmanová, Zelinková. Všem hráčkám děkujeme za práci, kterou u nás odvedly a přejeme jim jen to nejlepší do budoucnosti.

K odchodům pak přidala svůj pohled i Karolína Šatalíková: „Změny v kádru byly nutné, v prvním roce omlazení a nové klubové identity se nám několik tipů nepodařilo a některé hráčky nepotvrdily naše představy a očekávání. Naopak se podařilo stabilizovat jádro týmu, na kterém nyní stavíme zase zkušenější a ještě výrazně kvalitnější tým, a z toho máme velkou radost.“

Odchody bylo nutno nahradit a tak byl kádr doplněn. Po úspěšné zkoušce v druhé části minulé sezóny byl dotažen přestup Emmy Šlopkové, která v první lize hájila barvy Texasu. Hráčka se zkušenostmi ze slovenské juniorské reprezentace by měla vyztužit obranu. Další hráčkou, která se prosadila a jde s týmem do přípravy, je Anna Kutnarová, která přichází z prvoligového SKV. Přichází také trio Superfinalistek a vicemistryň Extraligy žen 20/21 z Chodova ve složení Hana Chaloupková, Monika Škorpová a Eliška Poláková. Poslední posila je opět z první ligy a je jí Natálie Jirková, která přichází ze Sparty.

Posilování kádru v duchu nové filozofie se po 2 letech již výrazně daří a mění se způsob, kterým s hráčkami pracujeme a jak nad tvorbou týmů přemýšlíme. Aktuálně do kádru přichází hráčky se silnými vazbami na společné hodnoty a znalost prostředí Jihoměstského florbalu. Anče Kutnarová prošla celým Chodovem, trénuje naší mládež a jsem rád, že jsem se nakonec dočkal toho, že jí vidím hrát Extraligu, byť v partnerském Start98. Mladé nadějné hráčky a obrovská florbalová a sportovní srdce klubů, jakými jsou Hanka Chaloupková, Monča Škorpová nebo Eliška Poláková jsou přesně ty typy hráček a osobností, s nimiž v klubech chceme pracovat a jsem rád, že jejich nastartovaná kariéra v Extralize bude mít další kontinuální vývoj. Natka Jirková pak se svým přístupem a chutí rovněž zapadá do našeho konceptu a věřím, že bude příjemným oživením a posílením týmu. Stejné očekávání máme i u již vyzkoušené Slovenské posily - Emmy Šlopkové.“, uzavírá Neuman svůj pohled na změny v kádru Tygřic.

Kompletní kádr pro přípravu:
Janglová, Karli, L. Špačková - Vejvodová, V. Šnajberková, Zlatníková, Kovaříková, Pěnkavová, Šlopková, Hájková, B. Špačková, Balejová, Hornová, Baťková, Fricová, Mervartová, Kutnarová, Škorpová, Chaloupková, Poláková, Jirková + širší kádr (juniorky): Černá - Halamová, Křečková, Balcárková, Sojková, S. Šnajberková, Poláčková