Velmi cenné tři body získal Start díky výhře nad favorizovaným Ústím. Pražané se prezentovali výbornou obranou a těžili z dobré produktivity. Severočechy na domácí půdě přehráli 7:3 a zaslouženě naplno bodovali.

23.10. | FAT PIPE Start98 Kunratice vs. Florbal Ústí | 7:3 (2:2, 4:1, 1:0)

Domácí šli ve čtvrté minutě do vedení, načež se ale hosté dokázali prosadit po přečíslení a skóre srovnali. O chvíli později se opakoval tentýž scénář. Start vstřelil branku, ale Ústí záhy odpovědělo, tentokrát díky využitému trestnému střílení.

Ve druhé části byly k vidění šance na obou stranách, ale byl to až Patrik Chládek, který se prosadil po samostatném úniku a zkompletoval hattrick. Následně Severočeši znovu dotáhli, byl to ale zároveň poslední gól, který v utkání zaznamenali. Do konce druhé třetiny se Kunraticím ještě povedlo vsítit branku z volného úderu, poté se prosadili z dorážky a tříbrankový náskok si pojistili po rychle rozehrané standardní situaci v závěru třetiny.

Poslední dvacetiminutovka už nebyla tak bohatá na góly jako dvě předchozí. To nejpodstatnější se událo až v samém závěru, kdy se Startu podařilo rozvlnit síť hostující branky posedmé a dát tak razítko na své vítězství.

Autor: Karolína Laura Hornová