Start se ve čtvrtek vypravil na sváteční utkání do Havířova. V zápase s Torpedem dlouho vedl, ale nakonec odjel zpět do Prahy pouze s bodem. V sobotu si doma už svůj náskok nenechal vzít a v utkání se Slovanem Havířov zaslouženě naplno bodoval.

28.10. | Torpedo Havířov vs. FAT PIPE Start98 Kunratice | 8:7sn (1:4, 3:2, 3:1 - 0:0, 2:1)

Čtvrteční utkání rozehráli Pražané velmi slibně, první třetinu jasně ovládli 4:1. Ve druhé části se sice Torpedo dotáhlo i díky využité přesilovce na rozdíl jediné branky. Kunratičtí ale také nezůstali pozadu, zapsali dva přesné zásahy, a na počátku třetí části dvoubrankový náskok ještě navýšili. V bouřlivé atmosféře městské sportovní haly v Havířově se ale domácí vzchopili a dokázali se třemi brankami vrátit do zápasu. Za podpory svých fanoušků nakonec přestáli prodloužení a v samostatných nájezdech pak definitivně dokonali obrat. Start tak podlehl Torpedu Havířov 7:8.

30.10. | FAT PIPE Start98 Kunratice vs. TJ Slovan Havířov | 7:3 (3:0, 1:2, 3:2)

V sobotu přicestoval do Prahy poslední celek tabulky. Pro oba týmy šlo o důležité utkání, což se také podepsalo na samotné atmosféře. Během 60 minut totiž rozhodčí udělili celkem 11 dvouminutových trestů. Domácí potvrzovali roli favorita od samého začátku. V první části si zajistili tříbrankový náskok. Ve druhé třetině poprvé do zápasu promluvili hosté, kteří se radovali po šťastné teči. Posléze ještě přišel druhý přesný zásah v početní výhodě. Ve třetí třetině se třikrát prosadil nejlepší hráč utkání Jiří Lebeda a ačkoli i Slovan svůj gólový účet navýšil, nedokázal utkání zvrátit. Start tak zaslouženě zapsal tři body po výhře 7:4.

Autor: Karolína Laura Hornová