Jihoměstské derby ženy nezvládly hlavně kvůli velkému počtu obdržených gólů ve druhé třetině. Chodovu nakonec podlehly 13:4. Muži v Karlových Varech drželi s favoritem 40 minut krok, v závěru utkání ale Západočeši spustili kanonádu a vyprovodili hosty s debaklem.

14.11. | FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice | 13:4 (3:1, 6:1, 4:2)

V derby čekali diváci na první gól přes deset minut. Do vedení šly domácí hráčky, ale za okamžik se povedlo Startu vyrovnat. Chodov nicméně přidal do konce třetiny dvě přesné trefy a do šaten se šlo za stavu 3:1. Ve druhé části se definitivně rozhodlo o vítězi utkání. Lvice zasypaly branku tygřic 16 střelami, z nichž celkem šest zapadlo za záda Kristýny Karli. Poslední dějství přineslo mírnou korekci ve skóre, když Start využil přesilovou hru a poté se prosadil po samostatném úniku. Sám ale inkasoval další čtyři branky a derby o Jižní Město dopadlo lépe pro hráčky v modrém.

14.11. | FB Hurrican Karlovy Vary vs. FAT PIPE Start98 Kunratice | 12:6 (2:2, 3:3, 7:1)

Mužům se v Hale míčových sportů dlouho dařilo hrát vyrovnanou partii. První dvě třetiny skončily remízou 2:2, respektive 3:3. O vítězi tak rozhodovala třetí část, kterou domácí s naprostým přehledem ovládli. Hostující obranu úspěšně překonali celkem sedmkrát a Start se zmohl pouze na jeden úspěšný výpad. Pražané tak padli na půdě třetího celku tabulky 12:6.

Autor: Karolína Laura Hornová