Ačkoli ženská nejvyšší soutěž momentálně stojí kvůli reprezentační pauze, Start čeká dohrávka odloženého 11. kola. V pátek se představí od 18:30 na Jižním Městě proti Bulldogs Brno.

Před sezónou se do moravské metropole přesunula zkušená obránkyně Kristýna Pospíšilová, která předtím působila v ostravském FBC. Otazníky ale visí nad útočnou oporou Brňanek Michaelou Žákovou. Ta naposledy k utkání nastoupila v polovině října.

Nyní se Brňanky nacházejí na poslední příčce extraligové tabulky. Za předcházejících 12 kol nezískaly ani jeden bod. Nejblíže k tomu měly v zápase s Bohemians ve třináctém kole, když v základní hrací době padly jednogólovým rozdílem 4:5, i když ještě 45 vteřin před koncem vedly 4:3. Favoritem pro páteční duel bude tedy domácí tým, který ale nečeká nic lehkého. Případná výhra by Start přiblížila sedmé příčce, naopak soupeřkám by pomohla hlavně v nabytí sebevědomí.

26.11. | 18:30 | FATPIPE Tigers Start98 Kunratice - Bulldogs Brno | VIDEO | ONLINE

OBECNÉ PODMÍNKY PRO ÚČASTNÍKY VSTUPUJÍCÍ DO HALY PŘI UTKÁNÍ
Všechny osoby, které budou vstupovat do haly, musí splňovat jednu z následujících podmínek:
1) Děti do dosažení věku 12 let nemusí žádným způsobem prokazovat bezinfekčnost při vstupu do haly.
2) Všechny osoby ve věku 12 a více let, které budou vstupovat do haly při utkání či turnaji, musí splňovat jednu z následujících podmínek:
- Osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a od ukončení očkovacího schématu uplynulo nejméně 14 dní:
- Osoba prodělala onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace a od prvního pozitivního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní;
3) Některé skupiny osob mohou do haly vstupovat v případě, že absolvovaly nejdéle před 72 hodinami RT-PCR test s negativním výsledkem. Možnost prokázat se RT-PCR testem se vztahuje pouze na:
- Osoby do dosažení věku 18 let;
- Osoby, které mají zahájené očkování, jehož očkovací schéma ještě nebylo ukončeno nebo od ukončení očkovacího schématu ještě neuplynulo 14 dní;
- Osoby, které se nemohou ze zdravotních důvodů očkovat a tento důvod mají zaznamenán v Informačním systému infekčních nemocí ISIN;
Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/koronavirus

Autor: Karolína Laura Hornová
Foto: Otakar Prášek - Pulver Foton