Elitní týmy se utkaly se soupeři z moravské metropole. Bohužel se ani jednomu nepodařilo urvat více než jeden bod za prohry v prodloužení.

26.11. | FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. Bulldogs Brno | 2:3p (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

V pátek se tygřice utkaly s Bulldogs v rámci dohrávky 11. kola. V první třetině pražský celek přestřílel Brňanky poměrem 11:2, ale branku diváci na Jižním Městě neviděli. Skóre otevřely domácí na začátku druhé části a posléze se ještě prosadily ve vlastním oslabení.
Dobře rozehraný zápas ale nabral zcela jiný směr, když se Bulldogs podařilo na začátku třetí třetiny bleskově snížit a navzdory soustavnému tlaku Startu padl další gól opět do domácí branky.
Zápas tak směřoval do prodloužení, kde využily psychické výhody hostující hráčky a definitivně dokonaly obrat v zápase. Tygřice tak získaly pouze jeden bod.

27.11. | Sokol Brno I EMKOCase Gullivers vs. FAT PIPE Start98 Kunratice | 5:4p (0:2, 4:2, 0:0 - 1:0)

Podobně si vedli i muži o den později v 16. kole proti Gullivers. Do zápasu vstoupily lépe Kunratice, jejich první útok udeřil už ve 27. vteřině. V hale VUT se na další branku čekalo do 13. minuty, kdy se opět prosadila první lajna hostů. Druhá část se nesla ve znamení přestřelky a skóre se zastavilo na čtyřech brankách na každé straně. Třetí třetina branku nenabídla, takže se muselo rozhodnout v prodloužení, kde se po dvou minutách radovali domácí a získali i druhý bod.

Autor: Karolína Laura Hornová