Polovina základní části je minulostí a každý celek v nejvyšší ženské soutěži minimálně jednou poměřil síly se všemi ostatními týmy. Extraligové palubovky zejí prázdnotou, neboť se všechny zraky momentálně upínají k vyřazovacím bojům na světovému šampionátu. Zakrátko se ale extraligový kolotoč opět roztočí. V jakém rozpoložení do něj naskočí Tigers? I o tom se nám rozpovídala zkušená obránkyně Vanda Šnajberková.

Ahoj Vando. Než zabrousíme přímo do kunratických řad, nejprve bych se tě zeptala, co říkáš na prozatímní průběh soutěže? Překvapilo tě, jak se tabulka za 13 kol vyprofilovala?
Ahoj, když to vezmu od prvních dvou míst, tak dominance Vítkovic se dala předpokládat, stejně jako to, že jim Chodov šlape na paty. Překvapením je pro mě jednoznačně Bohemka, která se zatím prezentuje jako úplně jiný tým než loni. Co se týče druhé poloviny tabulky, tak je dobře, že jsou týmy poměrně vyrovnané a každý může hrát otevřený zápas s každým.

Teď už se pojďme bavit o Tigers. Nyní se nacházíte na osmé příčce. Je to úspěch, zklamání, viděla bys svůj tým touto dobou raději jinde?
Za mě jednoznačně zklamání. Může to znít dost ostře, ale vzhledem k začátku sezóny, kdy jsme dokázaly otočit zápas se Židenicemi, jsem si říkala, že letos budeme hrát stabilně okolo pátého místa. Další zápasy mi ale otevřely oči a ukázaly krutou realitu. Osobně vím, že náš tým má na mnohem víc, několikrát jsme si dokázaly, že dokážeme hrát vyrovnané zápasy i s týmy z vršku tabulky. Proto jsem se současným umístěním poměrně nespokojená.

Zmínila jsi, že tvůj tým má na víc. Dlouhodobě vás sráží dolů zejména slabá produktivita. V čem ty osobně vidíš příčinu?
Podle mě si každá z nás myslí, že dá gól někdo jiný. Nikdo na sebe nechce vzít tu zodpovědnost střelce a myslíme si, že to tam prostě někdo dotlačí sám. Celkově mi přijde, že všem tak nějak chybí chuť dávat góly. Připadá mi, že se dokonce bojíme je dávat, což jednoduše nechápu.

Už druhým rokem se tým skládá z velmi mladých hráček. Loňská sezóna i s přispěním covidu nevyšla podle představ, vidíš v letošním herním projevu nějaký progres oproti loňsku?
Rozhodně nás je aspoň o něco víc na střídačce. Loni jsme sezónu dohrávaly pomalu v 10 lidech, což nebylo nic příjemného. Progres tam je určitě, i co se týče herních systémů, které teď zvládáme lépe než v minulé sezóně.

Na závěr krátký pohled do budoucna. Momentálně máte pauzu od zápasů, ale zanedlouho se extraliga znovu rozjede. S jakým cílem půjdete do dalších utkání?
Věřím, že nám pauza pomůže se oklepat z našich výkonů v posledních zápasech a do druhé poloviny základní části vstoupíme lépe. První zápas po pauze hrajeme s Panthers. Což je těžký soupeř, ale pokud budeme hrát s chutí a naplno, tak věřím, že si z utkání odneseme konečně tři body a nakopne nás to k lepším výkonům.


Autor: Karolína Laura Hornová
Foto:
Otakar Prášek - Pulver Foton, Czech Open 2021