Návrat do extraligy po reprezentační pauze se povedl na jedničku. V neděli se Tigers představily na půdě Panthers Praha. Svým soupeřkám vrátily porážku z prvního vzájemného zápasu a zaslouženě si připsaly tři body za výhru 9:6.

12.12. | Panthers Praha vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice | 6:9 (1:3, 3:4, 2:2)

Tygřice díky vítězství v derby prolomily černou sérii bez vítězství, která trvala více než měsíc. V Rudné zápas začal v ostrém tempu, necelou minutu už fanoušci mohli vidět po jedné brance na každé straně. Poté následoval chvilkový útlum, kdy se hrálo vyrovnaně. Do konce třetiny ale ještě přišly dvě branky hostujícího týmu a náskok byl na světě.

Ten se ale Panthers podařilo dvakrát úspěšně dorovnat a ještě ve 33. minutě byl stav nerozhodný. Poté Start opět zařadil na plné obrátky a to neslo své ovoce. Třemi brankami ze standardní situace, z trestného střílení a po pohledné útočné kombinaci se dostal do vedení 7:4.

V poslední části sice ještě přišla mírná korekce ze strany domácích, ale Tigers si také na závěr utkání nějaké branky schovaly. Vítězství pečetila v poslední minutě Veronika Balejová gólem do prázdné brány.

Autor: Karolína Laura Hornová