Navzdory tomu, že oba celky dělí v tabulce pět příček, se rozhodně nejednalo o jednoznačný zápas. Naopak Kunratice v bouřlivé atmosféře haly SportPoint sympaticky držely s favoritem krok, ale Brňané v závěru ukázali svou sílu a zapsali vydřené vítězství 8:5.

12.12. | Bulldogs Brno vs. FAT PIPE Start98 Kunratice | 8:5 (2:2, 2:2, 4:1)

V prvních dvaceti minutách zápasu byl jednoznačně lepší brněnský celek, kterému se dařilo získávat odražené míčky a počínal si lépe i v osobních soubojích. I přes to ale první dějství skončilo vyrovnaným skóre 2:2.

To Start nakoplo a v další třetině držel s domácími krok. Po obdrženém gólu v oslabení Kunratice přispěchaly hned s dvojnásobnou odpovědí. Nejprve vybojoval na středu míček Matěj Netrefa a přesnou ranou vyrovnal na 3:3. Na 4:3 pak zvyšoval po individuálním průniku Jiří Lebeda. Na konci druhé části se Brnu podařilo z brejku srovnat.

Na začátku třetí části se Pražané dokonce poprvé v zápase ujali vedení díky přesné dorážce Patrika Chládka. To jim ale vydrželo jen do 53. minuty. Pak totiž Buldoci zaveleli k obratu a čtyřmi přesnými zásahy rozhodli o osudu utkání. Slibně rozehraný zápas tak Start do zdárného konce nedotáhl.

Šanci na reparát bude mít už v sobotu, kdy na domácí půdě přivítá Kanonýry z Kladna.

Autor: Karolína Laura Hornová