Předtím než zavládne vánoční atmosféra a extraliga se opět na chvíli odmlčí, odehraje se 15. kolo základní části. Do Prahy přijede ostravské FBC, semifinalista Poháru Českého florbalu. Zápas na Jižním Městě startuje v 16 hodin.

Ostravanky mají v posledních dnech náročný program. V minulém kole odehrály tuhý souboj s Bohemians, ve kterém po dlouhé přetahované nakonec pražský celek přetlačily a zapsaly tři body za výhru 6:4. Hned v následujícím týdnu těsně prohrály v semifinále Poháru s městským rivalem.

FBC bude postrádat reprezentantku Pavlínu Bačovou, do sestavy se ale navrací slovenská reprezentantka Paulína Hudáková. V souboji čtvrtého s osmým celkem tabulky bude chtít Start odčinit výsledek z předchozího zápasu. FBC uštědřilo tygřicím nejvyšší porážku v sezóně, navíc si připsalo i čisté konto. Ostrava dostane možnost předskočit Tatran a dotáhnout se do TOP 3 soutěže.

18.12. | 16:00 | FATPIPE Tigers Start98 Kunratice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava | VIDEO | ONLINE

OBECNÉ PODMÍNKY PRO ÚČASTNÍKY VSTUPUJÍCÍ DO HALY PŘI UTKÁNÍ
Všechny osoby, které budou vstupovat do haly, musí splňovat jednu z následujících podmínek:
1) Děti do dosažení věku 12 let nemusí žádným způsobem prokazovat bezinfekčnost při vstupu do haly.
2) Všechny osoby ve věku 12 a více let, které budou vstupovat do haly při utkání či turnaji, musí splňovat jednu z následujících podmínek:
- Osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a od ukončení očkovacího schématu uplynulo nejméně 14 dní:
- Osoba prodělala onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace a od prvního pozitivního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní;
3) Některé skupiny osob mohou do haly vstupovat v případě, že absolvovaly nejdéle před 72 hodinami RT-PCR test s negativním výsledkem. Možnost prokázat se RT-PCR testem se vztahuje pouze na:
- Osoby do dosažení věku 18 let;
- Osoby, které mají zahájené očkování, jehož očkovací schéma ještě nebylo ukončeno nebo od ukončení očkovacího schématu ještě neuplynulo 14 dní;
- Osoby, které se nemohou ze zdravotních důvodů očkovat a tento důvod mají zaznamenán v Informačním systému infekčních nemocí ISIN;
Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/koronavirus


Autor: Karolína Laura Hornová
Foto: FBC Ostrava