Start má za sebou poslední zápas roku. Na domácím hřišti sice předvedl lepší výkon než v říjnu, na body to ale proti Kladnu opět nestačilo. Nově čtvrtý celek tabulky uštědřil Kunraticím porážku 5:1.

18.12. | FAT PIPE Start98 Kunratice vs. Kanonýři Kladno | 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Domácí se střelecky prosadili pouze jedinkrát, a to hned ve čtvrté minutě. Do vedení dostal Start po šťastném odrazu Vojtěch Plaček. Kanonýři s odpovědí dlouho neotáleli, už v šesté minutě vyrovnali a do konce třetiny stihli skóre otočit.

Druhá část nabídla Kunraticím dvě šance na dorovnání v podobě přesilových her. Těmi ale Pražané pohrdli a na konci třetiny se role obrátili. Kladno dostalo k dispozici početní výhodu, kterou po pětadvaceti sekundách zužitkovalo. Stav po čtyřiceti minutách tak byl 3:1 pro hosty.

V poslední části hosté stupňovali svůj tlak a přetavili ho ve čtvrtý gól. Domácí tak museli vrhnout všechny síly do útoku a přidat na důrazu v osobních soubojích. To vyústilo i v nedovolené zákroky, které přišly hned dva během osmnácti sekund. Dvojnásobnou přesilovkou Kladno nepohrdlo a pečetilo své vítězství.

Další zápas čeká muže 2.1., kdy na domácí půdě přivítají Petrovice.

Autor: Karolína Laura Hornová