Konečné skóre 9:2 pro FBC Ostrava znamenalo i poslední výsledek tygřic v roce 2021. Tygřice podlehly třetímu celku tabulky a pauzu tak stráví na osmém místě.

18.12. | FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava | 2:9 (0:3, 1:5, 1:1)

Ačkoli si Ostrava ze začátku mnoho jasných gólových příležitostí nevytvořila, dokázala profesorsky trestat chyby domácích hráček. Dvě ztráty na útočné polovině znamenaly smrtící protiútok FBC a dva góly do branky Kristýny Karli. Následně Ostrava nepohrdla ani početní výhodou, ze které po šesti vteřinách vsítila třetí gól. Střelecké pokusy mířené mezi tři tyče byly sice po první části v poměru 6:7, ale Ostravanky daly tygřicím lekci z produktivity.

Druhá část přinesla zcela jiný herní obrázek. Hostující hráčky často svíraly domácí na jejich obranné polovině. Ačkoli tygřice předváděly organizovanou obranu, FBC si svou trpělivostí a útočnou kvalitou dokázalo pětkrát najít skulinku v obranném bloku Startu a navýšit své vedení. Ten vytěžil z minima maximum, když se ze dvou střel na branku jednou přesně trefila nejlepší hráčka utkání Barbora Špačková.

Třetí část nabídla fanouškům domácího týmu nejpříjemnější podívanou. Tygřice byly střelecky aktivnějším celkem a díky Špačkové ještě přišla mírná korekce ve skóre. Sváteční pauzu tak Tigers přečkají na poslední pozici, která zaručuje účast v play off.

Autor: Karolína Laura Hornová
Foto:
Otakar Prášek - Pulver Foton