Povedený vstup do roku 2022 zaznamenal i mužský tým Startu. Ten přivítal na domácí půdě Petrovice, kterým vrátil porážku z prvního vzájemného utkání. Díky výhře 5:1 si pražský celek pojistil osmé místo tabulky.

2.1. | FAT PIPE Start98 Kunratice vs. Z.F.K. Petrovice | 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Zápas se rozbíhal v pomalejším tempu, diváci na Jižním Městě čekali na gól až do 15. minuty. Skóre otevřel Vojtěch Plaček, který si počínal naprosto bezchybně v předbrankovém prostoru. Ten samý hráč se o chvíli později prosadil znovu, tentokrát díky přesné střele od mantinelu. V poslední minutě se hostům povedlo snížit, když využili chvilkové nepozornosti domácích a prosadili se ze standardní situace.

Ve druhé části vstřelili domácí další gól. Došlo také na dvě přesilové hry, obě ale zůstaly nevyužity.

Na začátku třetí třetiny měl Plaček šanci zkompletovat hattrick z trestného střílení, což se mu nepodařilo. Nenechal se ale zahanbit a v 58. minutě utkání už třetí gól zapsal. Trefou do prázdné branky pak ještě pečetil vítězství Jiří Lebeda. Téměř bezchybným výkonem se prezentoval i brankář Ondřej Lupoměch, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání domácích.

Autor: Karolína Laura Hornová