Přinášíme Vám rozhovor s naším teď již bývalým trenérem družstva mužů Davidem Derkou.

Davide, mohl byste zhodnotit poslední sezónu?

Podle mého názoru se dle hlavního sezonního cíle dá hodnotit jako neúspěšná.

Ale co se týče několika menších cílů, tak ty se nám podařilo splnit a zároveň z mého pohledu byla sezona pro klub velice poučná v pohledu na charakter týmu, jednotlivé hráče i pro nastavení nových vizích samotného klubu.

Pro mě, to byla opět sezona plná nových zkušeností. I přes to, že jsem udělal několik chyb, bych zpětně nic neudělal jinak.


Jak hodnotíte své tříleté působení a celkový vývoj Startu98 jako klubu?

Když jsme před třemi sezonami přišli se Skrůžou (Zdeněk Skružný, pozn. red.) a viděli několik úvodních tréninků, tak jsme si říkali, do čeho jsme se uvrtali. I přes to, že jsme museli mírně upravit naše požadavky na jednotlivé hráče i celkový tým, nás to velice příjemně překvapilo.

Zároveň většinu našich cílů, které jsme si na začátku spolupráce domluvili, se nám podařilo splnit. Bohužel se nám nepodařilo splnit cíl z poslední sezony, který byl postup do Superligy. Ale i přes to hodnotím poslední sezonu jako úspěšnou z hlediska klubu, protože po těch dvou nad očekávání povedených sezonách se ukázala spousta zajímavých situací.


Jaké jsou důvody, abyste se rozhodl k tomu, že po vzájemné dohodě ukončíte vaše angažmá?

Už před začátkem spolupráce jsme se bavili předběžně o tříletém cyklu trénování, který se mi jevil jako nejoptimálnější na nastavení potřebné spolupráce. Už na začátku letošní sezony jsem byl ze 70 % přesvědčen, že se nejspíše bude jednat o závěrečnou sezonu tohoto trenérského cyklu.

A to i přes přesvědčování manželky, která chtěla, abych zůstal (asi jí doma už štvu :-), jsem se rozhodl z časových důvodů předat kormidlo hlavního trenéra někomu novému, který by měl přinést nový svěží vítr do starťáckých plachet.


Kam chcete nadále směřovat?

Po třech velice časově náročných rocích, kdy jsem chyběl celkově na devíti trénincích (mimo loňských neštovic), nás nejprve čeká delší rodinná dovolená.

Trochu více bych se chtěl věnovat rodině a sám sobě. Zároveň do září bych chtěl zjistit, jak je to se mnou, kdybych se začal opět potulovat po hřišti. Následně uvidím, jestli zůstanu u florbalu nebo budu mít víkendy bez florbalu, což také není k zahození.


Je ještě něco, k čemu byste se chtěl vyjádřit?

Celkově bych chtěl poděkovat za ty fajn tři roky Jirkovi, Nikovi a Vencovi (Jiří Szebinovský, Nikola Pálenský, Václav Buček, pozn. red.) za nabídnutou příležitost. I když o mě kolují ne moc pěkné reference. Pro mě to byla velice cenná zkušenost. Díky, které jsem poznal spoustu fajn lidí.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem hráčům a členům realizačnímu týmu, které jsem mohl za ty tři roky poznat, a že jste se mnou vydrželi a psychicky jste se nezhroutili. Bylo to fajn.

Startíčku přeji krásné sezony, co nejvíce lidí jako je Jirka s Nikem a co nejvíce zapálených dětí, pro které florbal nebude jen koníček, ale celkovým životním stylem.


Redakčně upraveno, 17. 5. 2017