Mužský A tým má nového trenéra. Po Davidu Derkovi přebírá kormidlo elitního týmu Start98 Ondřej Kratochvíl. Nový kouč se poprvé představil hráčům v pondělí a tým povede na nadcházejícím turnaji Czech Open. Jeho hrajícím asistentem bude kunratický matador Jiří Vašíček.

„Florbalu se věnuju v podstatě od sedmi let. Zažil jsem pravěkou éru tohoto sportu a jeho postupný vývoj do dnešní podoby. Ač jsem se ve svém životě věnoval a věnuji mnoha sportům, florbal byl vždy pro mě srdcová záležitost,“ říká dvaatřicetiletý Kratochvíl, který jako hráč či člen realizačního týmu působil v Královských Vinohradech, Black Angels a trénoval i ženský tým Děkanky.

„Posledních pár let jsem se věnoval florbalu z pozice kondičního trenéra a musím přiznat, že vždy jsem byl limitován myšlenkami hlavních trenérů a jejich představami, ač jsem věděl, že světový trend je jinde, nebo některé nápady jdou proti logice věci. Nabídku Startu jsem přijal právě z důvodu absence těchto omezení a také to bude pro mě osobně veliká výzva. A výzvy já rád,“ doplňuje Kratochvíl.

S jakou trenérskou filozofií do angažmá ve Start98 jde? „Je nutné si uvědomit, že každý sport začínal jako amatérský a jen přístup sportovců a trenérů má šanci to změnit. Není to o přehnaných nárocích trenérů, ale o osobním přístupu každého z nás: dělat sport s láskou a nadšením, dát ze sebe to nejlepší, srdíčko… Ve chvíli, kdy to uděláte, tak se Vám to vrátí. To je můj způsob nahlížení, nemusí s ním každý souhlasit, ale pak nemůže čekat úspěch ve vrcholovém sportu,“ říká Kratochvíl.

„Jsme rádi, že se nám především díky novému manažerovi povedlo přivést nového hlavního trenéra. Od Ondry si díky jeho zkušenostem a znalostem slibujeme zlepšenou komunikaci a kondiční připravenost,“ podotýká Jakub Menhart, šéftrenér klubu. „Zároveň Ondra díky své dlouholeté florbalové praxi může pomoci aplikovat nový herní projev týmu, který by měl fungovat napříč kategoriemi, a budovat nově nastavenou koncepci.“

Na nového lodivoda se těší i manažer mužské složky Michael Mareš. „Po částečně improvizované letní přípravě jsem rád, že se můžeme naplno pustit do nové éry áčka, která, jak doufám, přinese větší důraz na kondici, odhodlání, větší týmovost a mentální i taktickou připravenost hráčů,“ říká Mareš s tím, že podoba realizačního týmu může ještě doznat změn. „Ondrovi a Vášovi budu, především na začátku, pomáhat s koučováním i já a Kuba Menhart. Do budoucna bychom chtěli realizační tým vyztužit ještě o jednoho zkušeného muže.“