Mužské áčko Startu vykročilo do roku 2018 pravou nohou. V utkání 18. kola první ligy kunratičtí florbalisté porazili Hattrick Brno vysoko 12:3, jde o nejvyšší výhru v sezoně. Díky tomuto výsledku se Start posunul na průběžné sedmé místo v tabulce, jen osm bodů za vedoucím Pegresem Havířov.

Pod dohledem zkušené rozhodcovské dvojice Černý – Janoušek, která testovala systém pro bezdrátovou komunikaci, se odehrál zápas ve slušném tempu. Zatímco hosté odehráli většinu zápasu na dvě formace, domácím vyhovovalo, že prakticky celý zápas odehráli na tři kompletní lajny a využili všech 18 lidí do pole.

Činil se zejména kapitán Petr Stejskal, který zaznamenal pět kanadských bodů za dvě branky a tři asistence. Bilanci 2+1 zaznamenali forvardi z druhé lajny Jan Zavadil a Martin Rossi. Výborný výkon podal také brankář Václav Zavadil, povzbuzením byl také návrat dlouhodobě zraněného Martina Koubka do sestavy.

„Odehráli jsme velmi dobrý zápas, i když nás stál víc sil, než by se na první pohled mohlo zdát,“ říká Michael Mareš, který dočasně na lavičce nahradil hlavního trenéra Jakuba Menharta (ten je se starťáckou mládeží na turnaji ve Švédsku). „Boj o osmičku zaručující postup do play-off bude ještě hodně vypjatý, takže nám nezbývá, než se koncentrovat na každý zápas a pokračovat v bodové šňůře,“ dodal.

Zápas s Brnem byl sedmým v řadě, v němž Start bodoval. Další domácí utkání sehrají Kunratičtí v pátek 19.1. ve 20:00 proti pražským Black Angels.