"Všichni do toho dali maximum" říká kapitán Patrik Černý.

Začátek roku 2018 přinesl Startíčku mnoho florbalových úspěchů. Kromě ligové výhry mužského A týmu nad Hattrickem Brno a medailových umístění dorostenců a mladších žáků na mezinárodním turnaji Gothia Cup ve švédském Göteborgu, se naši hráči blýskli chvályhodným úspěchem i na turnaji Prague Floorball Cup, na jehož konci se hráčům kategorie B03 třpytily na hrudích stříbrné medaile a kde kategorie B06 obsadila krásné 6. místo.

Po postupu z prvního místa ve skupině, jenž byla obsazena týmy pražských Vos a Chodova, brněnského Hattricku a kladenských Kanonýrů, kdy naši borci zaváhali pouze posledními jmenovanými, se tým kolem kapitána Patrika Černého kvalifikoval rovnou do ¼ finále. Svou pouť vyřazovacími boji začali naši kluci úspěšně, když bez větších problémů přešli přes FC Bučis Team. O poznání dramatičtější průběh však nabídlo semifinálové střetnutí s Black Angels. Přesto, že bodový účet zápasu otevřeli v první půli kunratičtí, borci ze severu Prahy si tvořili mnoho šancí a hra se přelévala ze strany na stranu – oko diváka plesalo, to trenérovo však už o poznání méně. A ačkoliv se Black Angels přeci jen dočkali kýženého vyrovnání, byli to naši borci, kteří, nutno podotknout, že i s trochou toho florbalového štěstíčka, se dokázali zásluhou branky z hole Michala Dudka proklestit do finále.

Do toho se na Podvinný mlýn z druhé strany turnajového pavouk probojovali borci z Chodova. Starťáci sice v základní skupině Chodov deklasovali 6-1, ovšem v případě tohoto finále se ovšem potvrdilo klišé „play-off je úplně jiná soutěž.“ Chodov začal utkání lépe a šel do vedení 2:0. Na to dokázali naši borci odpovědět až v druhé půli, kdy svým druhým gólem v utkání vyrovnával mladší žák Michal Malhocký. Pak ale přišel kolaps, Chodov vstřelil dvě branky v rozmezí ani ne půl minuty, což už Starťáci nedokázali vrátit. Nic na tom ani nezměnila dalekonosná rána Kuby Kýra, která byla ale poslední z hole černožlutých.

Na závěr stojí za to zmínit, že individuální ocenění si pro nejlepšího hráče finále odnesl Patrik Studenovský (0+1) a nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášem Samuel Stündel. Klobouček!

Prohrané finále je ale jen nepatrnou kaňkou na výborném výsledku našich borců. Se stříbrnou medailí jsme nad míru spokojeni a klukům patří gratulace a náš obdiv. Do zákulisí toho, jak se tento úspěch pekl, nás zavede kapitán týmu Patrik Černý.

Ahoj Páťo. Tak jak bys celý turnaj s odstupem času zhodnotil?

Ahoj. Když jsem se poprvé koukl na naší skupinu, nevěděl jsem, zda se přes týmy jako Chodov či Kladno dostaneme do play-off A. Jsem velice rád, že jsme vyhráli první velmi důležitý zápas proti Chodovu, který nás nejen povzbudil, ale který nakonec rozhodl, že jsme skončili na prvním místě ve skupině a tudíž jsme dostali ,,lehčí“ stranu pavouka, než bychom dostali z druhého místa. Turnaj pro nás skončil nečekaně, ale z výsledku jsme rádi.

Jaký to byl pro tebe pocit hrát v tak velké hale, před kamerami a zraky stovky diváků, zazněla i česká hymna…? Jaká byla v hale atmosféra a jak sis finále užil?

Jako pro kapitána to pro mě byl dokonalý zážitek. Když jsme si s týmem stoupli doprostřed haly a čekali jsme na českou hymnu, byly mírné potíže se spuštěním hymny, tak jsme začali společně s rozhodčíma a hráči Chodova zpívat českou hymnu. Pak se šlo na věc a moc jsme si to užili, škoda že jsme to nedotáhli do vítězného konce. S takovými zápasy nemám moc zkušeností, to podle mě ani ostatní kluci z týmu. Naopak Chodov je v těchto zápasech zkušenější, než mi, takže nejspíše hrála svou roli i nervozita.

Jaké jste měli před turnajem ambice, a jsi s umístěním spokojený?

Před turnajem jsme si řekli, že by jsme se chtěli dostat do play-off A. S konečným umístěním jsme byli více než spokojeni. Domů jsme si každý odnesli stříbrnou medaili. Jak už jsem říkal, umístění bylo nečekané jak pro nás, tak i pro diváky, kteří s námi jezdili na každý zápas a vytvářeli skvělou atmosféru.

Co ty, jako kapitán, můžeš říct o fungování celého týmu? Byl jsi spokojený s tím, jaká panovala mezi vámi nálada a jak kluci makali?

Byl jsem rád, jak celý tým fungoval a jaká panovala na střídačce nálada. Všichni do toho dali maximum. Nakonec bych chtěl poděkovat Lukášovi Dubskému a Kryštofovi Maňourovi za to, že přišli pomoci do nižší kategorie.

A co tvůj osobní pocit ze hry? Byl jsi sám se sebou spokojený?

Se svou hrou jsem byl spokojený. Hlavně s prvním zápasem proti Chodovu, kdy jsem si připsal 3 asistence. To byl pro mě bodově nejlepší zápas. Velice dobře se mi hraje s klukama z našeho týmu. Na turnaji jsem hrál v útočné trojici s Michalem Malhockým a Jakubem Lisou. S „Malhou“ a „Lišákem“ se mi v této kategorii hraje nejlépe. Oba dva kluci jsou na tom techniky velice dobře a na hřišti o sobě víme.

PFC byla taková generálka na druhou polovinu sezóny. Co od ní očekáváš?

Očekávám, že tento turnaj všem pozvedl sebevědomí a že se v druhé polovině sezóny dostaneme do koše A a taky se v něm udržíme. Po tomto turnaji víme, jak na tom jsou všichni fyzicky. Byl to fyzicky velice náročný turnaj, ale všichni si to užili a doufám, že se v podobné sestavě sejdeme i příští rok.

Díky moc Patriku a přeji hodně štěstí!