Na čísle osm se zastavila série mužského áčka Start98, co se týče zápasů s bodovým ziskem. Těsná porážka v Petrovicích v rámci dohrávky 2. kola první ligy znamená, že se v průběžné tabulce drží Start s 30 body na šestém místě. Na vedoucí Havířov je ztráta osm bodů, na devátý Chomutov náskok pět bodů.

Start98 si poprvé v této sezoně vyzkoušel víkendový dvojzápas a z výjezdu na sever Moravy vydoloval tři body. V sobotu večer totiž díky produktivní první řadě a solidnímu výkonu brankáře Lupoměcha porazil MVIL Ostrava 7:6. V zápase se třemi body blýsknul kapitán Petr Stejskal (2+1) a také jeho kolega z lajny Michal Chudina (0+3).

Právě druhý jmenovaný mohl na konci potvrdit vítězství jednoduchou střelou do prázdné branky, ale nepochopitelně sám před odkrytou klecí selhal a Start se tak o tři body strachoval až do poslední vteřiny.

„Bereme tři body díky bojovnosti a houževnatosti až do poslední minuty. Hodně sil nám vzala druhá třetina, kdy jsme i přes upozornění odehráli několik zbytečných vyloučení,“ okomentoval zápas trenér Jakub Menhart.

V neděli pak Pražané přejeli z Ostravy do nedalekých Petrovic a proti nováčkovi první ligy je nečekalo nic lehkého. Zejména proto, že se v brance domácích objevil starý známý a nepřekonatelný Roman Ciompa. Start98 na něj vyzrál jen čtyřikrát, ale pátý gól, který by vyrovnaný zápas poslal do prodloužení, se vstřelit nepodařilo. Ve hře bez brankáře trefil obránce Běloch břevno Ciompovy branky. Domácí pak přidali šestý gól dvě vteřiny před koncem.

„Ze začátku zápasu byla znát únava, která na nás přeci jen dolehla. Chyběl nám klid na hokejkách a tak jako minulý zápas klíčové postavy zápasu Kašpar a Ciompa. Škoda třetí třetiny, kdy jsme si po stažení na dvě lajny dokázali vytvořit několik velkých šancí,“ řekl trenér Menhart.

MVIL Ostrava – Start 98 6:7

Branky Startu: Volf (2), Stejskal (2), Běloch, Rossi, Schuller

Petrovice – Start98 6:4

Branky Startu: Chudina (2), Zavadil, Stejskal