Těsně před koncem přestupního období přivítal Start98 novou posilu. Na střídavý start z Bohemians přichází jednadvacetiletý obránce Jakub Křivanec. S mužským áčkem už absolvoval víkendový dvojzápas na severu Moravy. Nastupoval ve druhé formaci, ale do statistik se kanadskými body ani vyloučením nezapsal. Pořídili jsme s ním krátký rozhovor.

Jakube, jak se seběhlo, že nastupuješ za Start?

Když jsem moc nehrál za Bohemku, tak jsem přemýšlel, kam jít na střídavý start, a jelikož ve Startu znám docela dost lidí, navíc hraje první ligu, tak volba byla jasná.


Jakou úroveň má podle tebe 1. liga ve srovnání se superligou?

Zatím mám odehrané jen dva zápasy, takže nemůžu moc soudit, ale z toho, co jsem viděl, je to určitě celkově pomalejší a o něco víc postavený na individualitách. Přijde mi, že se hraje víc zákeřně s více fauly.

Jakou partu jsi našel v kabině starťáckého áčka?

Parta je vážně skvělá, spoustu kluků znám jak z Bohemky, Chodova tak bývalého Future, takže bych to nazval jako znovu setkání. A přijde mi, že mě ostatní vzali v pohodě mezi sebe a já jsem za to moc rád.


Zatím máš za sebou dva zápasy. Jaký byl ostravský víkend, hráli jste proti MVIL a Petrovicím?

První zápas jsem byl lehce unavený, po zápase za Bohemku, ale nakonec jsem se nahecoval a bylo to v pohodě. Krásné tři body, i když jsem trochu pocítil nesehranost, ke konci už to bylo lepší. Druhý zápas byl těžší a bohužel prohra, ale i tak to byl super výkon od kluků. Hlavně cením výběr hotelu Park Inn, kde to bylo úžasný.


Popiš se prosím jako hráč - jaké jsou tvoje silné a slabé stránky?

Mezi silné stránky bych zařadil střelu z výběhu a relativně agresivní bránění. A mezi slabé stránky bych dal střelu z výběhu backhandem a příklepem.


Kam bys to chtěl se Startem tuto sezónu dotáhnout?

Jasnej postup do superligy.


Vážně?

To přece musím napsat :-) Ale teď vážně. Rád bych byl platným hráčem týmu, který dokáže pomoct v každé situaci.

A týmový cíl?

Play-off a následně postup co nejdál.

Další zápas, v kterém Jakub Křivanec nastoupí v dresu Start98, se odehraje už tento pátek od 20 hodin v Kunraticích. Start98 hostí v malém pražském derby Black Angels. Doražte nás podpořit!