Již tento pátek 19.1. dojde k tradičnímu prvoligovému derby. Do kunratické arény dorazí andělé, ti černí.

Po nabitém víkendu v Ostravě budou Starťáci, kteří nejdříve přetlačili MVIL a pak těsně podlehli nedalekým Petrovicím, v pátek bojovat o další tři body. Tentokráte doma a s pražským soupeřem. Čakovickým Black Angels se podobně jako Startu 98 v posledních zápasech střelecky daří, a tak se dají očekávat gólové hody a atraktivní florbal.

Black Angels zažívají aktuálně nejpovedenější základní část během jejich pobytu v první lize. Se 142 vstřelenými brankami platí za nejproduktivnější tým soutěže, na čemž má lví podíl lídr kanadského bodování Jakub Renčín. BA se momentálně nachází na druhém místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na Pegres Havířov, ale s utkáním k dobru. Kostru tohoto týmu tvoří spousta mladých hráčů doplněných i postavami s extraligovými zkušenostmi, a proto jsou letošní ambice nejvyšší.

Start 98 začal po pomalém herním rozjezdu v prosinci konečně sbírat i body a vrátil se mezi vytouženou osmičku pro playoff. Jeho hra začíná konečně nabírat žádané obrysy, jejímž výsledkem je zvýšená produktivita v koncovce i druhé místo v počtu vstřelených branek v lize. Body má na účtě především sehraná první útočná trojice Stejskal, Volf, Chudina doplněná o neméně útočné duo beků. Pomoci v dalším průběhu sezony má posila z Bohemky Jakub Křivanec (rozhovor zde: http://start98.eu/clanek.asp?id=V-prvni-lize-se-hraje-vic-zakerne,-rika-nova-posila-Startu-Krivanec-82), jenž je po Martinu Rossim, druhou posilou na této trase.

V posledním vzájemném měření sil s BA se jednalo o jednostrannou podívanou. BA na domácím hřišti dominovali v technice, soubojích, řešení situací a po právu jednoznačně vyhráli. O to větší motivaci budeme mít v pátek doma oplatit porážku i úroky. Buďte u toho od 20:00 v SH Kunratice!