Sedm zápasů před koncem základní části a s koncem přestupního období se proměnila podoba kádru A týmu Start98. Pojďme se podívat, jaké borce budeme, respektive nebudeme vídat v žlutočerném dresu kunratického týmu.

Nejprve posily: na střídavý start ze superligových Bohemians přichází obránce Jakub Křivanec. Ten v nedávném rozhovoru pro náš web potvrdil, že ve Startu hledá především větší herní vytížení a pochvaloval si dobrou partu v kabině.

Naopak kádr Startu na konci přestupního období opustila hned pětice hráčů. Do třetí nejvyšší soutěže, konkrétně týmu Wizards Praha 10 odešli Max Volek (střídavý start) a Martin Dušek (přestup), a do TBC Králův Dvůr Daniel Škoula (hostování).

Vzhledem k osobním a pracovním povinnostem do konce sezony nemůže trenér Jakub Menhart spoléhat ani na služby zkušených Jiřího Vašíčka a Jana Horálka.

„Zvýšili jsme konkurenci v obraně a naopak zúžili soupisku o hráče, kteří nedostávali tolik příležitostí,“ okomentoval změny Menhart. „Nepodařilo se nám bohužel dotáhnout ještě jeden příchod na pozici, kde nemáme tolik alternativ. Nicméně si myslím, že se podařilo vytvořit takové prostředí, které na kluky klade vyšší nároky a teď je jen na nich, jak se poperou o místo v sestavě.“

Samostatnou kapitolou je anabáze progresivního útočníka Michala Chudiny. U toho se na poslední chvíli vyřídil přestup do Ústí nad Labem a následně jeho střídavý start do Startu. Tím pádem bude moct hrát za oba kluby.

„Díky přestupním řádům může Michal na střídavý start hrát superligu za Ústí, tak 1. ligu za Start. Doufám, že ho to posune v jeho výkonnosti, tak směrem ke slovenské reprezentaci, s níž si – doufám – zahraje i mistrovství světa v Praze,“ dodal Menhart.

První zápas s pozměněným kádrem odehraje Start98 už zítra, v pátek, v domácí hale v malém pražském derby proti Black Angels (20 hodin).