Po zimní přestávce se o uplynulém víkendu opět naplno rozjela nejvyšší dorostenecká soutěž, které se Start účastní vůbec poprvé ve své historii. Jak si naši borci zatím vedou a co je čeká ve zbytku sezóny?

Cíle do této sezóny se vytyčovaly poměrně obtížně. Jako nováčkovi soutěže by bylo bláhové týmu předurčit účast ve vyřazujících bojích, avšak nastavit si laťku příliš nízko by mělo demotivační účinky. Proto se tým nakonec shodl, že bude usilovat sedmou příčku tabulky. Důležitým úkolem pro trenérský tandem Malhocký-Menhart dále je, aby se tým ve svém herním projevu v průběhu sezóny viditelně zlepšoval. Po 14 odehraných utkáních tyto cíle dorostenci naplňují nad očekávání.

Po sobotních duelech, ze kterých si kluci odvezli 4 body za remízu 5:5 proti Mladé Boleslavi a výhru 13:11 nad týmem z Kobylis, si totiž družstvo kolem kapitána Kryštofa Maňoura upevnilo 6. příčku v průběžné tabulce. Příjemným překvapením je fakt, že za sebou zatím Starťáci nechávají i takové kluby, jakými jsou Black Angels, kladenští Kanonýři, či Sokol Královské Vinohrady. A přesto, že ve srovnání s elitními týmy mají naši hráči stále rezervy ve svém herním projevu a herních činnostech, jejich pokrok v těchto dovednostech je, ku potěšení trenérů, opravdu citelný. Za zmínku určitě stojí i zapojení tří našich hráčů, jmenovitě Lukáše Dubského a Kryštofů Sedláčka a Maňoura, do tréninkového cyklu pražských výběrů. Šest zápasů před koncem základní části soutěže jsou tak naši dorostenci na nejlepší cestě ke splnění svých cílů.

Nyní je ovšem zapotřebí pokračovat v usilovné práci a neusnout na vavřínech. Tohoto hesla se drží i realizační tým, jenž dokázal přivábit tři zimní posily. K týmu se po novém roce připojili ex-bohemáci Martin Kadlec a Marek Fryš, kteří přestoupili z pražské Slavie, a tým na půlroční hostování obohatil i písecký střelec Filip Trkovský. Všichni tři výrazným dílem participovali již na sobotních úspěších, když si každý připsali alespoň jeden kanadský bod. V jednání je také angažmá brankáře Dominika Hojdy, který by se měl ke družstvu po roční pauze připojit v nejbližší době.

Novým posilám i celému týmu do zbytku letošního ročníku přejeme hodně štěstí a míčků v sítích soupeřů!