Po vítězném výjezdu do Svitav, kde dokázali Starťáci i přes mnohé absence zvítězit 6:3, přivítáme v domácí hale lídra soutěže Florbal PEGRES Havířov. Dokáže Startíček natáhnout vítěznou šňůru a pokořit aktuálně nejlepší tým? To se dozvíme již v sobotu 3.2.!

Havířovští se v průběhu sezóny prezentují stabilními výkony, které je prozatím drží na špičce tabulky. Těží především z dobře organizované obrany, z dosavadních 20 zápasů obdrželi pouhých 100 branek, což je spolu s pražskými Vinohrady nejméně z celé ligy. Dirigentem jejich hry je florbalová legenda Pavel Kožušník, který i po čtyřicítce stále dokazuje, že z florbalu rozhodně nic nezapomněl. Střeleckým tahounem týmu je především Vojtěch Mžyk (27+17), kterému patří 5. příčka v kanadském bodování celé soutěže, tudíž bude mít obrana Startu rozhodně dost napilno.

Startíček v tomto roce dokázal z 5 odehraných zápasů vytěžit výborných 12 bodů, díky čemuž se dokázal přiblížit čelu tabulky a nyní mu patří 5. příčka. Tým okolo kapitána Stejskala se těší skvělé střelecké potenci a průměru více než 6 vstřelených branek za zápas. Střelecky tým táhne především trio z prvního útoku Stejskal-Chudina-Volf a Honza Zavadil, všichni čtyři se již dokázali přehoupnout přes laťku dvaceti vstřelených branek v této sezóně.

V prvním vzájemném střetnutí odjížděli naši borci z Havířovské palubovky bez bodu, když podlehli domácím vysoko 4:9. Podaří se jim tentokrát využít domácího prostředí a oplatit Havířovským porážku? Doražte od 17:45 do SH Kunratice a podpořte naše kluky!