V sobotu 3.2. se v Kunraticích odehrál další kvalitní zápas a to s vítěznou tečkou.

Domácí Start 98 tento víkend přivítal první celek prvoligové tabulky. Pegres Havířov byl před 22. kolem se 41 body o 5 před kunratickým celkem a dal se proto očekávat kvalitní duel.

Zápas začal lépe pro domácí. Svou premiérovou trefou se do kunratické historie, ale i tučného pokutníku zapsal nedávno příchozí subjekt v sestavě Jakub Křivanec již po třech minutách hry. Na jeho branku hosté několikrát nebezpečně odpověděli, ale nejvýraznější stopou byly akorát orazítkované tyče. V 17. minutě se Start trefil podruhé zásluhou Michala Chudiny.

V druhé třetině byl jednoznačně lepší Pegres, byť střelecky se prosadil až v půlce zápasu. Jiří Krečmer a Erik Šochman srovnali během dvou minut. Skvělé zákroky Václava Zavadila domácí několikrát podržely a díky tomu v poslední minutě této části bratr Honza zařídil opět vedení.

Poslední třetina slibovala vysoký nápor hostí, kteří si však opět lámali zuby s kunratickým brankářem. Naopak Start poslali Petr Stejskal, podruhé Honza Zavadil a Martin Koubek do komfortního náskoku, z něhož Havířov do konce zápasu neukrojil ani část. Nejvýraznějším momentem posledních minut bylo spíše odmítání trefy do prázdné branky, které pobavilo nejen publikum, ale pravděpodobně i hráče obou týmů.

Start získal důležité body po výhře 6-2 a k jistotě play-off mu již mnoho nechybí. Komentář trenéra Jakuba Menharta po utkání: Objektivně musím říct, že soupeř měl šancí minimálně na dalších pět tutových gólů. Během druhé třetině jsme Havířovu darovali na podnosu několik šancí z našich chyb. Naštěstí jsme odskočili gólem do šatny a třetí třetina už byla v naší režii. Děkuji soupeři za utkání a přeji šťastnou cestu.