Na startu letošní sezóny symbolicky Jiří "Váša" Vašíček předal kapitánskou pásku nynějšímu kapitánovi Petrovi Stejskalovi. My jsme ovšem samozřejmě na naší klubovou legendu nezapomněli a jeho odchod do florbalového důchodu bychom mu chtěli co nejvíce zpříjemnit již tuto sobotu při zápase play-off od 18:00 v Kunraticích! A abychom vás na tento jistě dojemný okamžik co nejvíce naladili, přinášíme vám již nyní krátký rozhovor se samotným Vášou.

Ahoj Vášo, na začátek jedna klasická otázka, která padnout musí - jak vzpomínáš na roky strávené ve Startu? Jako hráč jsi byl u mnoha historických milníků ve Startu, v podstatě jsi psal dost velkou historii klubu, takže předpokládám, že pozitivně?


Velmi pozitivně, bylo to skvělých 9 let a jsem rád, že jsem byl součástí tohoto týmu. S úsměvem vzpomínám na dobu, kdy jsem do Startu přisel. Myslím, že jsem mezi kluky hned zapadl a společně jsme tvořili “nejnamyšlenější” tým ligy. Například když jsme potřebovali dvě šatny, protože jsme přece vedli ligu. V té době jsme rok co rok postupovali do vyšší soutěže. Když si vzpomenu na první postup do 1. ligy, kdy jsme dotahovali rozhodující zápas, v posledních vteřinách jsme vyrovnali a na nájezdy postoupili, úplně cítím tu euforii, která se mě zmocnila a taky tu bolest hlavy, která následovala po celovečerní oslavě postupu :-)
Ale každá sezóna byla něčím výjimečná a rád budu vzpomínat jak na ty dobré chvíle, tak na ty horši, které člověka zocelí.

Jak vnímáš proměnu klubu za dobu, co jsi do Startíčku přišel?

Začátky byly spíše jako zábava, ale po pádu do 2. ligy a opětovném postupu do 1. ligy začal Startíček přistupovat k florbalu profesionálněji. Právě pro to v posledních sezónách Startíček pravidelně hraje play off a má dobře nakročeno do dalších sezón. Doufám, že to tak bude pokračovat i dále, za pár let bych rád fandil Startíčku v extralize.
Nemůžu taky opomenout pokrok ve výchově budoucích hvězd florbalu a ve vedení klubu.

V sezóně jsi dorazil několikrát kluky podpořit přímo na zápas, co říkáš na jejich letošní hru? A co tvůj nástupce Petr Stejskal, myslíš, že je pro tým kvalitním kapitánem?

Tým se docela obměnil a omladil. Na začátku bylo vidět, že si vše musí sednout. Nakonec se to povedlo a Startíček má tak jako v posledních sezónách veliký potenciál.
Co se týče nového kapitána, jsem rád, že pásku dostal další ostravák! Myslím, že pražští hošani potřebují jako kapitána rázného chachara. Jde znát, že Petr se úkolu zhostil svědomitě a že dokáže týmu hodně dát. Věřím, že i on si svou novou roli užívá a doufám, že jsem mu byl dobrým vzorem.

Hráčské povinnosti u tebe letos vystřídaly ještě příjemnější, rodičovské, jak to doma vše zvládáte?

Abych to převedl do florbalové terminologie … tak z poctivé obrany začínáme pozvolna přecházet do útoku.

Poslední otázka - nesvrbí tě občas ruce, když vidíš kluky bojovat na hřišti? Případně máš ve své bohaté florbalové kariéře ještě další plány?

Tak určitě… Hlavně když se vyhrává.
Pokaždé, když vidím kluky hrát, hned bych se přidal, ale asi bych jim už nebyl tak platný jako dříve.
Plány mám. Čekám, až mi dorostou kluci, pak se starou gardou postavíme veteránský tým a zahraju si se starťáckými legendami ještě jednou.