Sezóna 2019/20 bohužel nedošla svého vrcholu a byla ukončena z důvodů, které všichni známe. I tak jsme požádali trenéry, aby se za sezónou ohlédli. Kompletní znění jejich hodnocení najdete u své kategorie v členské sekci.

Na toto hodnocení naváže od pondělí nový projekt #trenujemespolecne, který bude probíhat přes členskou sekci. Těšit se můžete na florbalové, kondiční i kompenzační tréninky, které zvládnete i v domácí karanténě. Stranou samozřejmě nezůstanou ani brankáři. Cílem je být maximálně připraveni, až nás vláda vypustí ven, abychom se mohli zase připravovat společně. Takže v pondělí bedlivě kontrolujte členskou sekci a své e-maily.

Přípravka (Adam Havránek): "Sezónu hodnotím, i přes složitý začátek a počáteční nedostatek malých florbalistů a florbalistek, pozitivně. V průběhu sezóny se nám povedlo nastartovat skvělou spolupráci s DDM v Kunraticích a s přípravkou ze ZŠ Táborská, díky které jsme zapojily velké množství hráčů a hráček na turnajích. V tréninkách jsme pak s dětmi pracovali zábavnou formou na všech důležitých aspektech pro malého sportovce. Pevně věřím, že to děti bavilo a získali ke sportu pozitivní vztah!"

Přípravka Táborská (Jirka Szebinovský): "25 dětí, malých sportovců, kteří se bavili nejen florbalem. Většina dětí se s florbalkou teprve seznamovala. Naučili jsme se základní pravidla, naučili jsme se držet florbalku, většina si zkusila i zahrát doopravdický turnaj. Některé zápasy jsme vyhrávali, některé jsme se učili... Moc se těším až se zase sejdeme v tělocvičně, od září musíme dohnat to co jsme letos nestihli!"

Elévky (Monika Škorpová): "I přes brzký konec byla sezóna 19/20 z mého pohledu vydařená. S holkami jsme si k sobě cestu našli snadno, a věřím, že to bylo vidět i v jejich florbalovém rozvoji. Postupně jsme se snažili zapracovat především na vedení míčku a přihrávkách, také jsme si zkoušeli různé nácviky herních situací. To, že se nám společná práce dařila, je vidět nejen na předvedené hře, ale i na výsledcích z turnajů. Několikrát se nám podařilo postoupit do prvního koše, tedy mezi 6 nejlepších týmů v naší soutěži. Doufám, že si holky vzaly i z této zkušenost jen to nejlepší, a přesvědčily se, že je ještě pořád na čem pracovat."

Elévové (Jakub Brejcha): "Letošní sezónu jsem trénoval spoustu talentovaných, nadšených a velice šikovných dětí, kteří mají velký florbalový potenciál do budoucna. Na tréninky chodili vždy s velkým zápalem se naučit něco nového. Během sezóny jsme propojovali všechny možné aktivity a sporty, aby se u dětí rozvíjely všechny sportovní aspekty jako je obratnost, síla, rychlost apod. Všechny kroky jsme směřovali tak, aby byly děti dobře připravené na elitní florbal. O to víc mě mrzí, že jsem všichni zavření doma, a mají téměř nulové šance si v brzké době zahrát nějaký sport."

Elévové Táborská (Pavel Berkman): "Sezona byla ovlivněna situací ohledně COVID 19 a byla předčasně ukončena v polovině března 2020. Družstvo Start98-Táborská podávalo stabilní a vyrovnaný výkon, což vedlo k tomu, že se mu v posledním turnaji podařilo postoupit do 2. výkonnostního koše. Družstvo Start98 Táborská bylo v některých turnajích doplněno o hráči z přípravky. Stabilně za družstvo elevů hrál Adam Myland (přípravka). Jeho herní výkon plně odpovídal úrovni hráčů elevů. Zároveň družstvo Start 98-Táborská bylo v průběhu turnajů 3x doplněno dvěma hráči z elevů Start 98 Black. Tímto krokem byla výkonost Start98-Táborská významně posílena a družstvo bylo schopno postoupit do 2. výkonnostního koše."

Mladší žákyně (Anna Fricová): "Celkově mohu uplynulou sezonu hodnotit kladně. Byla pro naše holky takovou seznamovací, hodně věcí pro ně bylo nových a potřebovaly jsme si na ně zvyknout. A z mého pohledu se nám toto dařilo. Postupem času se zlepšil přístup k tréninkům, a to vedlo i k jejich florbalovému rozvoji. Mé hodnocení potvrzují i turnajové výsledky, povedlo se nám postoupit do druhého koše a tam se také udržet. V tomto koši jsme ukázaly, že tam nejsme náhodou. Několikrát nám jen o chlup unikl postup do koše prvního. Na některých hráčkách bylo vidět, že se dále chtějí rozvíjet, florbal je baví a mají chuť ho hrát. A to byla pro mě ta nejlepší zpětná vazba."

Mladší žáci (Richard Marek): "Sezónu bych hodnotil kladně, kluci se drželi vždycky v prvních koších obou lig a doufám, že je to i bavilo, já s nimi parádně užil! Co se týče tréninku, pracovali jsme na technice a samozřejmě fyzičce která nám trochu v zápasech chyběla, ale na to máme ostatně letní přípravu abychom to dohnali a příští sezonu hráli ještě lépe."

Mladší žáci Táborská (Lukáš Koucký): "Sezóna pro nás měla vlastně takové tři části. V první části jsme si s kluky museli zvyknout jeden na druhého. Myslím si, že se to povedlo a hned na prvním turnaji jsme vyhráli první koš. Poté však přišli z naší strany horší výkony, které bohužel vedli až k sestupu do druhého koše. Museli jsme s kluky změnit přístup k tréninkům a začalo se nám opět dařit. Upřímně je škoda, že sezóna skončila takto, protože sem na týmu viděl, že tento rok spolu můžeme získat ještě spoustu úspěchů. Určitě bych chtěl všem klukům hlavně poděkovat za super sezónu."

Starší žáci (Otakar Prášek): "První polovina sezony se bohužel nesla ve znamení dohánění základů, jak florbalových tak i z velké části principů jako chování, přístup k tréninkům a turnajům, postupem času se oboje zlepšovalo i když velmi pomalu. Největší posun se pak ukázal po zimní pauze a polovině sezony, kdy se v Kunraticích sešel tým, který odpovídal cca parametrům této věkové kategorie."

Dorostenci FG (Jan Svoboda): "Oba týmy hrály 1.ligu dorostenců, každý však v jiné divizi. Kluci tak museli zvládnout za obrovské podpory rodičů často nepříjemné cestování např. do Budějovic, Plzně, Chomutova, Kadaně a dalších destinací. Dorostenci FG pro letošní sezonu trénovali v jedné tréninkové skupině, víkendové zápasy pak hráli hráči v dorosteneckém týmu Start98 nebo Chodova. Výhodou konceptu spojených tréninků byl přehled o všech hráčích, jejich práci v tréninkovém procesu a možnost pracovat se všemi hráči najednou. Byť to z počátku nebylo lehké, troufám si tvrdit, že hráči koncept pochopili a přijali. Tréninkové zápasy před ligovým víkendem měly náboj, každý chtěl vyhrát „pro svou barvu“."

Junioři FG (Kuba Adam): "Do hlavní juniorské soutěže, která se znovu odehrála v trochu pozměněném systému přihlásil FG poprvé v historii dva týmy – Chodov a Start. V tréninkové skupině společně trénovali hráči, kteří se dostali do kádru Chodova, ovšem byli zde i někteří hráči, kteří ať už převážnou nebo jen krátkou část sezóny strávili i v dresu Startu. Tým Startu byl pak tvořen převážně dorostenci, kteří se krom svých dorosteneckých soutěží představili i v juniorské soutěži, ve které mohli porovnat své schopnosti s o rok či o dva roky staršími hráči, a tak nabrat cenné zkušenosti."

Ondřej Neuman - sportovní manager: "Hodnotit sezónu před jejím vrcholem je naprosto nestandardní zážitek a určitě to má velký vliv na celkový dojem z našeho klubového fungování i na jednotlivé kategorie, zejména z pohledu výsledku, který opravdu moc hodnotit nelze. Ale protože se snažíme o dlouhodobou a koncepční práci, tak i pře mimořádnou situaci a neočekávaný brzký konec přinesla samozřejmě spoustu zpětné vazby, zkušeností, zážitků a samozřejmě i dílčích výsledků, které hodnotit lze. Za mne musím kriticky a objektivně přiznat, že letos jsme rozhodně neměli našlápnuto na tolik happy-endů jako loni, kdy jsme hráli na celostátní úrovni všechny týmy minimálně TOP 4 v play-off. To je odrazem jak vysoké laťky ze sezony 18/19, tak i mnoha dílčích neúspěchů a někde se nebojím sebekriticky říct, že i manažerských, personálních či strategických selhání v našem rozhodování a plánování. Z toho se chceme poučit a jednoznačně zlepšit. Co naopak vnímám velice pozitivně je opravdu rostoucí síla stabilita struktury, kterou máme vymyšlenou opravdu revolučně a postupné kroky naplňování naší filozofie ukazují, že jsme na správné cestě. Těší mě rostoucí stabilita a síla ženské složky, šíře mládeže, unikátní práce s výkonnostními strukturami v kategoriích starších žáků/žákyň až po juniory a juniorky a v neposlední řadě úspěšnost kategorie U23 a celého projektu FG. Obrovský dík za spolupráci a zároveň potenciál k dalšímu zlepšení vnímáme v personální oblasti a celém našem realizačním týmu. Na tom chceme a budeme dále stavět abychom byli i nadále TOP organizací ve všech směrech.

Kompletní hodnocení si můžete přečíst v členské sekci u své kategorie.

Děkujeme všem hráčkám, hráčům, trenérům a rodičům za bezproblémový průběh sezóny a v pondělí už zase #trenujemespolecne , byť jen online.