Každoročně, počátkem posledního měsíce roku, přicházejí i za nejmladšími chodovskými, starťáckými a traverzáckými hráči sváteční pohádkové bytosti v podobě Mikuláše s čerty a anděli. Letos však nastal problém – kam je pozvat, když v halách být nemůžeme.

Tak se zrodil nápad na místo, kam to mají čerti blízko. Pozvali jsme je do Kunratického lesa, kde to je dobře dostupné i pro všechny naše hráče. A věřte, že bytosti pozvání přijaly a pro hráče osvětlily cestu, aby se k nim všichni dostali. A aby bylo i trochu poučení, nechali Mikuláš, čerti a andělé svoje podobizny s básničkami pro děti po cestě. A to asi i proto, aby ti, kteří si žádnou svoji básničku nepřipravili, se cestou mohli nějakou hezkou naučit a pak ji odříkat.

A jak to všechno dopadlo?

No samozřejmě dobře. Čert si nikoho neodnesl - vždyť by nám chyběl hráč nebo hráčka - víc jak 120 dětí s rodiči i sourozenci se postupně (samozřejmě při zachování potřebných ochranných opatření) vystřídalo u Mikuláše s čerty a anděli. Všichni si odnesli i malý sladký a zdravý dáreček.

Závěrem patří poděkování všem zúčastněným za příjemné chvíle v čarokrásné noční lesní atmosféře. Těšíme se na další společné akce a setkávání se za lepších časů.