Muži Start98 mají za sebou 12. kol a na kontě mají 22 bodů. V tabulce jsou na 6. místě. Jak zatím průběh sezony hodnotí hlavní trenér? Kde jsou největší rezervy a s čím je naopak spokojený? To se dozvíte v rozhovoru, ke kterému jsme pozvali právě hlavního trenéra Adama Havránka.

Ahoj Adame, máte za sebou polovinu základní části. Na kontě 22 bodů. Jak jsi zatím spokojený? Čekal jsi, že budete mít tolik bodů?

„Po prvním utkání s Jaroměří určitě nečekal. Na druhou stranu z mého pohledu zatím jedeme podle předsezónních plánů. Většinu týmů, které chceme mít pod sebou jsme v prvních utkáních porazili, takže spokojený celkem jsem. Je to ale hlavně po výsledkové stránce a počtu bodů. Máme samozřejmě hodně míst ke zlepšení, ale jsem rád, že vyrovnané zápasy se nám většinou podaří dotáhnout k bodům, což u mladého týmu rozhodně není samozřejmostí. Mám radost, že se všichni příchozí junioři dobře zapracovali a pracujeme dobře jako tým. Věřím, že to půjde s kvalitou týmové hry i jednotlivců pořád nahoru.“

Mluvil jsi o tom, že je hodně míst ke zlepšení, kde zatím vidíš největší rezervy?

„Nedaří se nám držet kvalitní hru po celý zápas. Ve většině zápasů máme hluchá místa, ve kterým dovolíme soupeři utéct nebo dotáhnout skóre. To je za mě velký problém, protože pak v každém zápase hrajeme zbytečně vyrovnaně až do konce utkání. V prvních kolech jsme hráli trochu divoká utkání z pohledu branek, dostali jsme hodně gólů, ale taky jich hodně stříleli. Následně jsme jich přestali tolik dostávat, ale zas jich tolik nedávali, to je za mě druhý velký problém. Neumíme zatím spojit v zápase obranu a útok, tak abychom fungovali na obou polovinách dobře. Buď se nám daří jenom v obraně, nebo jenom v útoku. Až tohle zvládnete budeme vyhrávat i větším rozdílem než o jednu nebo dvě branky, jako nyní zápas s Torpédem Havířov, který byl zatím z mého pohledu nejpovedenější.“

A co pozitiva? Přece jenom vítězství je docela dost, máte cenný skalp Chomutova, s Kladnem jste odehráli také vyrovnané utkání.?

„Samozřejmě i pozitiv je dost. Musím zatím pochválit přístup mladých kluků, který poctivě pracují, ptají se a chtějí se zlepšovat. A taky se s každým zápasem zlepšují a zvykají si na dospělý florbal. Pro mě je hlavní pozitivum mentální síla týmu, kdy jsme po prvním špatném utkání s Jaroměří přepnuli a soustředili se na vlastní výkon. Pracujeme hlavně na sobě a na našem výkonu, koukáme po svým chybách, dokážeme vyrovnat v závěrečných minutách či udržet jednobrankový rozdíl. A jak jsem říkal, to u týmu, který je složený primárně z mladých hráčů, určitě není samozřejmost.

Jak tě zatím kluci berou jako trenéra? Změnila se hodně tvá role oproti minulému roku ?

„No tak samozřejmě změnila. Nejsem v kabině, neslyším tolik ty drby, a určitě se trochu pomlouvá i moje osoba. Ale věřím, že to všichni kluci vzali dobře. Neumím a vlastně ani nechci být trenér, kterému se vyká a ze kterého jde strach, takže s kluky komunikuji vlastně jako kamarád. Snažím se na to jít po dobrém, v pozitivním směru. Rozhodně to ale nejde vždy a zařvat se občas musí, aby si kluci uvědomili, že je něco špatně.

Fanoušků ovšem zatím moc nechodí. Je něco nového, na co bys je nalákal?

„No můžou zkusit výborné párky u Martina Ullmana v bufetu. (smích) Ne tak samozřejmě byli bychom rádi, kdyby diváků chodilo více, na druhou stranu tým prošel opravdu velkou proměnou, vzniklo Floorball Group a lidi z klubu si k tomu musí znovu najít vztah. A to je samozřejmě i práce nás pracovníků z klubů a hráču samotných, aby předváděli dobrý florbal a nalákali lidi do haly. Budeme se snažit pracovat a hrát tak, aby z toho měli všichni radost a lidi bavilo chodit do haly koukat na Startíček.

Díky za rozhovor a ať se Vám daří dál