Ženy mají za sebou další dvě soutěžní utkání, ve kterých opět nastoupily proti dvěma zcela odlišným týmům. Stejně jako při prvním víkendu tak zapsaly jen polovinu možných bodů.

30.1. FATPIPE FLORBAL CHODOV vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

V sobotu se odehrálo druhé jihoměstské derby této sezóny. Tigers nastoupily proti Chodovutentokrát jako hostující tým a začátek zápasu se nesl ve znamení vyrovnané hry. Ve druhé polovině první třetiny však domácí tým začal trestat chyby Startu a vypracoval si tak tříbrankový náskok.

Ve druhé třetině se ženy pokusily zápas zvrátit, což se ale vůbec nepodařilo a Chodov naopak dál navyšoval své vedení. Tigers se opět trápily v koncovce, dvakrát inkasovaly v oslabení a ke konci třetiny dokonce i ve své vlastní přesilovce.

V poslední dvacetiminutovce ukázal Start zcela jinou tvář, opticky utkání vyrovnal a vytvářel si více gólových příležitostí. Ze všech pokusů se ale ujal pouze jediný a ženy tak podlehly svému rivalovi 1:7.

VIDEOSESTŘIH

31.1. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. KM automatik FBK Jičín 7:2 (0:2, 4:0, 3:0)

Další den si tygřice spravily chuť v zápase s Jičínem, kterému vrátily porážku z prvního vzájemného utkání i s úroky.

Navzdory jasnému vítězství 7:2 se však první třetina nevyvíjela podle představ. Tigers se nedokázaly gólově prosadit a soupeř naopak hned dvakrát využil zaváhání v obraně domácích.

Ženy tedy do druhé části vstoupily s odhodláním zápas otočit, což se jim i díky využité přesilovce podařilo.

Třetí třetina byla už výhradně v režii domácích hráček. V polovině poslední části se z rychlého protiútoku prosadila kapitánka Kristýna Vejvodová a navýšila skóre již na 5:2 pro Start. Jičín na nepříznivý vývoj zareagoval a pokusil se dohnat manko při hře v šesti. Risk bez brankářky se však hostům nevyplatil a Start své vítězství pečetil dvěma góly do prázdné branky.