Navzdory pozici favorita se Startu utkání v dalekých Petrovicích nepovedlo a domů se vrátili s prázdnou.

16.10. | Z.F.K. Petrovice vs. FAT PIPE Start98 Kunratice | 8:6 (1:1, 2:4, 5:1)

V úvodu zápasu měl Start velké množství šancí, z nichž se ale žádná neujala. Na gól se čekalo až do patnácté minuty, kdy pražský celek konečně prolomil dosavadní střeleckou smůlu a šel do vedení. Domácím se ale obratem podařilo vyrovnat z trestného střílení.

Ve druhé části se opakoval podobný scénář. Start měl k dispozici šance, kterými ale pohrdl. Až po několika minutách se průběh zápasu strhl v přestřelku, ze které vyšli šťastnější hosté, když před druhou přestávkou drželi vedení 5:3.

Zkraje poslední dvacetiminutovky Petrovice skóre srovnali. Nejprve využili přesilovku a následně se prosadili po rychlé kombinaci. V pětačtyřicáté minutě se povedlo využít přesilovku i Kunraticím, když se trefil nejlepší hráč utkání Jan Novotný. To byl ale poslední gól, který pražští florbalisté zapsali. Domácí znovu bleskově vyrovnali a do konce zápasu se prosadili ještě dvakrát. Přetahovaná v Petrovicích tak pro naše muže nedopadla dobře a nadále se nacházejí na deváté příčce v tabulce.

Autor: Karolína Laura Hornová